14.11.2018

Чому ЦВК скасувала вибори у 4-х ОТГ – роз’яснила Наталія Бернацька

Скасування виборів на конкретних ОТГ не означає, що вибори там не відбудуться взагалі, їх відтермінували

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" секретар Центральної виборчої комісії Наталія Бернацька. 

"Коли ми прийшли, в нас був буквально тиждень перед тим, як закінчувався дедлайн із призначення виборів в об'єднані територіальні громади – це 125 ОТГ… Насправді той порядок, яким керується ЦВК для призначення цих виборів – він не досконалий і тут ми з новим складом комісії повністю погоджуємося. Але в нас не було часу для того, щоб його повністю змінити, вдосконалити і вже приймати рішення по-новому. Тому по факту ми призначили дуже оперативно вибори в 125 громадах і в чотирьох випадках справді ми прийняли рішення. В нас були дуже великі дискусії. Я, наприклад, вважаю, що взагалі нічого не можна скасовувати після того, як вибори призначені. Але виборчий момент на той час не почався, коли були нами прийнятні рішення, то за тим порядком, який є на сьогодні, він справді недосконалий. Там згадуються і ухвали судів, і відповідно до чинного законодавства, безпекова ситуація, яка ставить нас в такі умови, що ЦВК прийняла таке рішення", – сказала секретар ЦВК.

Бернацька додала: "Однозначно це не означає, що там вибори не відбудуться. Вони не відбудуться 23 грудня, але як тільки ситуація там зміниться, ми постійно на контакті по безпековій ситуації. Як тільки в нас буде лист, що все, зараз можна, ми одразу призначимо (вибори до ОТГ на Донеччині, – ред.)". 

Про скасування виборів до двох ОТГ на Житомирщині чиновниця уточнила: "Те саме. Там ще немає рішення по суду, а ухвала про забезпечення позову. Тривають апеляції, якщо вони будуть скасовані, одразу будуть призначені вибори".

"5 канал" 14.11.2018 р
https://www.5.ua/polityka/chomu-tsvk-skasuvala-vybory-u-4kh-oth-bernatska-roziasnyla-181205.html