ВОЛОДИМИР ОЛІЙНИК

ЧАС ЖИТИ ЗА ЗАКОНАМИ СВОЄЇ ЗЕМЛІ

І

Український народ дуже обдарований. Він дав світові чимало видатних мислителів, митців, учених, винахідників. Українцям треба лише дати змогу здобувати освіту, забезпечити їм широкий доступ до знань і самовдосконалення. А далі українська натура виявить себе на повну силу. Освіту всіх рівнів держава має взяти під свою опіку. Державна освіта має бути якісною, загальнодоступною і безкоштовною. Інвестувати національну освіту — це вкладати гроші у майбутнє держави.

ІІ

Українці надзвичайно діяльні. Їхня підприємливість і практичність увійшли в приказки багатьох народів. Українці чудово показали себе в Америці і Канаді, в Австралії і Бразилії, в Сибіру, на Кубані і на Далекому Сході. Там серед них чи не найбільше кваліфікованих правників, лікарів, науковців, бізнесменів. Чому ж їм не вдається розкрити свою підприємливість в Україні? Бо в тій же Америці держава сприяє підприємництву. Варто запровадити добру систему управління — і українці враз стануть працювати й жити інакше. Бо такі вони од Бога.

ІІІ

Українці створили високі зразки правового регулювання свого життя, які має бути покладено в основу вітчизняного правництва. Тоді воно буде просте й зрозуміле, жити за ним буде і чесно, і приємно. Люди хочуть жити законно й відкрито, а нинішня влада формально зробила українців злочинцями, змусивши їх виживати шляхом порушення законів. Теперішні закони працюють не для людей, а проти людей. Повернути людям гідність і самоповагу зможуть рішучі правничі реформи.

Але самих реформ не досить. Слід надати людям змогу повернутися до законного життя і діяльності шляхом всезагальної амністії на незаконні капітали як в Україні, так і поза її межами, декларування незаконно нажитого майна й коштів і вкладення повернутих в Україну капіталів у вітчизняну економіку. Власники майна й капіталів, які на це підуть, дістануть змогу працювати легально. Інших в Україні каратимуть за законом.

ІV

Українці створили високі гуманістичні цінності, які суспільства передових країн відкривають лише сьогодні. Українці одвіку шанували батьків і старість. Жаліли вдів і сиріт. Калік і убогих. Шанували материнство й родину. Немилосердність умов життя робить нашу дійсність морально нестерпною для всіх.

V

Держава має виступити посередником між усіма верствами населення України, стати праведним суддею між багатими і бідними, між працею і капіталом. Вона має зробити так, щоб ніхто не багатів на чужому горі, а всі ставали заможними разом як партнери по чесній праці. Держава — не для бідних. Держава — не для багатих. Держава — одна для всіх українців. Держава одна над усіма українцями для забезпечення спільного блага.

Нинішня влада чинить гріхи, які волають про помсту: затримки чесно заробленого, соціальних виплат, стипендій, усіх видів допомог — це один з найтяжчих злочинів не тільки проти людей, а й проти Бога. Нинішня влада — нелюдська й безбожна. Нинішня влада — не українська за духом і вчинками. Українцям не личить її терпіти. ДЛЯ ЦЬОГО НАМ І ДАЄТЬСЯ ВИБІР.

Українська земля має все, щоб були щасливими на ній ми і наші нащадки. Визискування нашої землі веде до її загибелі. До виснаження грунтів. До небаченого забруднення вод і повітря. До виродження й загибелі флори, фауни, людності. Україна стала звалиськом непотребу з усього світу. Правити Україною без любові до її землі — це злочин. Любов до ближнього і довкілля має стати першим законом для влади.

VІІ

Єдине джерело влади — це схвалення і підтримка більшості людей. Голос народу — голос Божий. Тільки на цьому й може постати Україна.

Усі українці рівні перед законом. Імунітет недоторканності матимуть в Україні тільки іноземні дипломати.

Україна — президентська республіка. Президент власними життям, свободою і майном відповідає за наслідки своїх дій. На зміну колективній безвідповідальності має прийти особиста відповідальність Президента.

Україна має покласти край адміністративній сваволі. Штрафи, арешти рахунків і майна, призупинення діяльності та інші покарання, що стали поширеним способом визиску з боку податкових інспекцій, органів пожежної безпеки, державної автоінспекції, санепідемслужби та інших є протизаконними. На вимогу юридичної чи фізичної особи вони мають здійснюватися тільки за рішенням суду.

Передати владу на місця, людям і територіальним громадам під вищим контролем держави — це і є український лад. Він у світі дістав назву громадянського суспільства. Усі форми громадянської самоорганізації від духовних братств до кредитних спілок — історичні складові практики українського солідаризму, споконвічні чинники виживання і самовідродження українського народу.

VІІІ

Мірило ефективності державного управління — добробут людей. Правління, яке веде до погіршення життя людей — незаконне і має бути припинено волевиявом народу. Влада, яка не підкоряється закону і рішенням, має наражатися на організований опір українців, і це має бути передбачено нормою Основного Закону України. Люди мають право на самозахист від злочинної влади.

IX

Перехід до відродження України як самостійної держави можливий за умови проведення люстрації — законного відсторонення від влади й державної служби старої номенклатури і її ставлеників, які використовували службове становище для незаконного самозбагачення і розграбування України.

X

Українцям не властиво жити в борг. РЕАЛЬНА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ВІДМОВИ ВІД ЛИХВАРСЬКИХ ІНОЗЕМНИХ КРЕДИТІВ. Повернення вивезених капіталів і запровадження незалежної від міжнародних фінансових спекулянтів власної економіки й грошового обігу протягом кількох років зроблять Україну заможною і платоспроможною.

Дорогий народе України!

Ти гідний кращого. Підтримай програму оновлення рідного краю, зроби перший крок до нового життя — праведного, вільного, заможного!

Стань господарем своєї землі. Я знаю, Ти можеш це зробити.