ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА ПОТОЧНІ ПИТАННЯ

30 березня відбулось друге засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

До Комісії надійшли звернення Чорнобильського С.В., Мартиненка О. Ф., Відомого М.М., Олійника Д.В. щодо повернення коштів, внесених на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії як грошова застава для реєстрації Олійника В.М. кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України.

Розглянувши вказані звернення, Комісія відмовила в їх задоволенні у зв’язку з  відсутністю правових підстав.

Разом з тим Комісією прийнято рішення, що кошти, які надійшли на спеціальний рахунок ЦВК як грошова застава для реєстрації Олійника В.М. кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України в сумі 1 млн 5 тис. гривень від Відомого М.М., 598 тис. гривень від Мартиненка О.Ф., 598 тис. гривень від Олійника Д.В. та 299 тис. гривень від Чорнобильського С.В., перерахувати до Державного бюджету України.

Окрім того, Комісія залишила без розгляду по суті скаргу Іванової В.Г., у якій суб’єкт звернення просив, зокрема, визнати дії кандидата на пост Президента України Тимошенко Ю.В. щодо ігнорування обговорення своєї передвиборної програми Новий курс України з виборцем  Івановою В.Г. такими, що порушують виборче право виборця, оскільки скаргу подано до неналежного суб’єкта її розгляду.

Внесено зміни до постанови ЦВК від 16 квітня 2014 року № 290 "Про Роз’яснення щодо порядку внесення змін до складу окружних та дільничних виборчих комісій з виборів Президента України".

Також Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 18 лютого 2019 року № 331.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

30.03.2019 р.