КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА НИЗКУ ПОТОЧНИХ ПИТАНЬ

29 березня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Комісія скасувала реєстрацію довірених осіб кандидата на пост Президента України Гриценка А.С. у 3 територіальних виборчих округах та зареєструвала замість них інших.

ЦВК скасувала реєстрацію довіреної особи кандидата на пост Президента України Кошулинського Р.В. у ТВО № 214 та зареєструвала замість неї іншу. 

Окрім того, ЦВК зареєструвала довірену особу кандидата на пост Президента України Дерев’янка Ю.Б. у ТВО № 11. 

Розглянувши відповідну заяву, Комісія скасувала реєстрацію уповноваженого представника кандидата на пост Президента України Шевченка І.А. в Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу Галабали М.В. на чергових виборах Президента України.

Окрім того, внесено зміни до складу дільничних виборчих комісій з виборів Президента України закордонних виборчих дільниць закордонного виборчого округу на черговихвиборах Президента України, утворених згідно з постановою ЦВК від 12 березня 2019 року № 531.

Затверджено рішення 9 окружних виборчих комісій з виборів Президента України щодо виконання повноважень членів цих комісій на платній основі на чергових виборах Президента України.

Також затверджено рішення 5 дільничних виборчих комісій з виборів Президента України закордонних виборчих дільниць закордонного виборчого округу щодо виконання повноважень членів цих комісій на платній основі на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

До Комісії надійшла скарга кандидата на пост Президента України на чергових виборах Президента України Корнацького А.О., в якій суб’єкт звернення просив скасувати постанову окружної виборчої комісії № 132 від 24 березня 2019 року №  126 та зобов’язати її повідомити всі дільничні виборчі комісії територіального виборчого округу № 132 про недійсність посвідчень офіційних спостерігачів, виданих на підставі оскаржуваної постанови.

Розглянувши зазначену скаргу, додані до неї матеріали, пояснення суб’єкта оскарження, а також беручи до уваги іншу наявну в Комісії інформацію, ЦВК відмовила в задоволенні зазначеної скарги за відсутності підстав.

Разом з тим, Комісія звернула увагу голови вказаної виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України про вибори Президента України під час організації її роботи.

Окрім того, під час засідання Комісія розглянула другу скаргу кандидата на пост Президента України Корнацького А.О., у якій він просив визнати протиправною бездіяльність вказаної окружної виборчої комісії ТВО № 132 щодо нерозгляду в установлені законом строки подання Громадської організації "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ "РУХ ВІЛЬНИХ СЕЛЯН" про реєстрацію офіційних спостерігачів від 21 березня 2019 року, щодо невидачі в установлені законом строки вказаній громадській організації копії постанови за результатами розгляду її подання, щодо ненаправлення через автоматизовану інформаційно-аналітичну систему до ЦВК копій постанов № 80 – 124, прийнятих 23 та 24 березня 2019 року. А також – зобов’язати цю виборчу комісію невідкладно видати зазначеній громадській організації копію постанови, прийнятої за результатами розгляду її подання від 21 березня 2019 року та невідкладно направити через АІАС до ЦВК копії усіх прийнятих цією виборчою комісією постанов, які не оприлюднено на офіційному веб-сайті Комісії.

Розглянувши зазначену скаргу, додані до неї матеріали, пояснення суб’єкта оскарження, а також беручи до уваги іншу наявну в Комісії інформацію, Комісія частково задовольнила зазначену скаргу. А саме – визнала протиправною бездіяльність вказаної виборчої комісії щодо невидачі в установлені законом строки представнику Громадської організації "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ "РУХ ВІЛЬНИХ СЕЛЯН" на його вимогу постанови від 23 березня 2019 року № 106 та зобов’язала окружну виборчу комісію видати копію її постанови представнику Громадської організації "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ "РУХ ВІЛЬНИХ СЕЛЯН" на його вимогу.

У задоволенні інших вимог скарги відмовлено за відсутністю підстав.

Також ЦВК звернула увагу вказаної виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України про вибори Президента України під час підготовки і проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року та організації своєї роботи.

Під час засідання Комісія внесла зміни до єдиних кошторисів видатків ОВК з виборів Президента України 4 територіальних виборчих округів.

Внесено зміни технічного характеру до постанови ЦВК від 25 березня 2019 року № 681.

Комісія залишила без розгляду по суті скаргу Іванової В.Г., у якій суб’єкт звернення просив визнати бездіяльність кандидата на пост Президента України Тимошенко Ю.В., зокрема, щодо несвоєчасного розгляду звернень, пов’язаних з виборчим процесом, оскільки скаргу подано до неналежного суб’єкта її розгляду.

Також Комісія залишила без розгляду по суті скаргу офіційного спостерігача від кандидата на пост Президента України Литвиненко Ю.Л. в територіальному виборчому окрузі № 25 Галан К.В. щодо визнання неправомірними дій голови окружної виборчої комісії цього округу, оскільки їх подано неналежним суб’єктом звернення зі скаргою до ЦВК.

Внесено зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 18 лютого 2019 року № 331.

Також внесено зміни до складу Миколаївської міської виборчої комісії Миколаївської області, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015  року № 230.

Окрім того,  з метою забезпечення належних умов роботи Центральної виборчої комісії під час підготовки та проведення голосування і встановлення результатів на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, запобігання втручанню будь-яких посадових і службових осіб та громадян у вирішення питань, що належать до повноважень Комісії, захисту інформації, яка обробляється та зберігається за допомогою обчислювальних ресурсів Комісії, зокрема ЄІАС "Вибори", ЦВК протокольним рішенням встановила порядок доступу до приміщень Центральної виборчої комісії з 30 березня 2019 року до дня, наступного за днем встановлення результатів на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

29.03.2019 р.