СЬОГОДНІ, 27 ЛИПНЯ ЦВК ПРИЙНЯЛА ОРИГІНАЛЬНІ ПРОТОКОЛИ ПРО ПІДСУМКИ ГОЛОСУВАННЯ 11 ОВК 

Всього прийнято оригінальні протоколи про підсумки голосування 194  ОВК 

27 липня після перерви в засіданні Комісія продовжила прийняття та оголошення протоколів окружних виборчих комісій про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та протоколи ОВК про підсумки голосування в одномандатному окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Для розгляду та подальшого опрацювання було прийнято відповідні протоколи про підсумки голосування ОВК 11 ОВО: № 76 (Запорізька область), № 100 (Кіровоградська область), № 105 (Луганська область), № 118, 125 (Львівська область), № 127 (Миколаївська область), № 138 (Одеська область), № 180 (Харківська область), № 195 (Черкаська область), № 203 (Чернівецька область), № 207 (Чернігівська область).

Таким чином, станом на 27 липня Центральна виборча комісія прийняла протоколи про підсумки голосування ОВК 194 ОВО.

Також ЦВК прийняла протоколи ОВК ОВО № 27, № 33, № 77, № 94, № 97, № 112, № 168, № 176 з поміткою "Уточнений".

Водночас Комісія доручила підготувати та надати протоколи про підсумки голосування ОВК ОВО № 14, № 21, № 89, № 92, № 93, № 132, № 143, № 193, № 217 з поміткою "Уточнений" до 29 липня, а ОВК ОВО № 18, № 34, № 50, № 52, № 59, № 96, № 107, № 114, № 137 – до 30 липня.

Комісія внесла зміни до складу окремих окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 31 травня 2019 року № 919.

Внесено зміни до єдиних кошторисів видатків окружних виборчих комісій низки одномандатних виборчих округів для підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України.

Комісія залишила без розгляду по суті скаргу кандидата в народні депутати України в ОВО № 137 Муконіна О.В., у якій суб’єкт звернення просив, зокрема, визнати бездіяльність вказаної комісії щодо повернення нею без розгляду його скарги про проведення повторного підрахунку голосів на всіх виборчих дільницях в цьому окрузі такою, що не відповідає вимогам виборчого законодавства. Рішення прийнято у зв’язку з тим, що скаргу подано до неналежного суб’єкта розгляду.

Під час засідання Комісія розглянула окремі питання встановлення підсумків голосування в одномандатному виборчому окрузі № 69 на позачергових виборах народних депутатів України.

Так, до ЦВК 25 липня 2019 року надійшла копія постанови окружної виборчої комісії вказаного округу про проведення повторного підрахунку голосів виборців на 133 виборчих дільницях в ОВО № 69.

Також на звернення ЦВК вказаною ОВК  надіслано копію заяви кандидата у народні депутати України в цьому окрузі Балоги В.І. щодо проведення повторного підрахунку голосів виборців на всіх виборчих дільницях зазначеного округу разом з доданими до неї копіями актів про виявлення порушення закону на окремих виборчих дільницях. А також – копії заяви кандидата у народні депутати України в цьому ж окрузі Токаря Е.В. про проведення повторного підрахунку голосів виборців на окремих виборчих дільницях разом з актами про порушення вимог закону на вказаних дільницях, та скарг цього кандидата на бездіяльність ДВК семи виборчих дільниць, в яких скаржник просив ОВК, зокрема, здійснити повторний підрахунок голосів виборців на цих дільницях та визнати голосування на них недійсним, обґрунтовуючи це наявністю порушень закону під час голосування та підрахунку голосів виборців, на підтвердження яких до скарг додано відповідні акти.

Розглянувши вказану постанову ОВК та інші наявні матеріали, Комісія встановила, що заяви та скарги, на підставі яких  вказаною комісією прийнято рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на всіх виборчих дільницях округу, надійшли вже після прийняття документів від ДВК. Таким чином, ОВК прийняла вказану вище постанову всупереч вимогам закону, з перевищенням наданих їй повноважень.

Окремо Комісія зауважила, що надані зазначеною комісією копії актів про порушення закону під час голосування та підрахунку голосів виборців, транспортування виборчої документації до ОВК, що були додані вказаними кандидатами у народні депутати України до своїх заяв і скарг, стосуються лише окремих виборчих дільниць цього ОВО, а викладені в них обставини не підтверджують наявність встановлених законом підстав для проведення на них повторного підрахунку голосів виборців.

Враховуючи викладене, Комісія скасувала постанову ОВК ОВО № 69 від 24 липня 2019 року № 69 про проведення повторного підрахунку голосів виборців на 133 виборчих дільницях в цьому окрузі та визнала протиправними її дії щодо повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях та складення відповідних протоколів.

Водночас ЦВК зобов’язала вказану ОВК на підставі протоколів ДВК про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях, прийнятих відповідно до вимог Закону України "Про вибори народних депутатів України", в тому числі з поміткою "Уточнений", невідкладно встановити підсумки голосування в ЗБВО в межах одномандатного виборчого округу № 69 і підсумки голосування в ОВО № 69, про що скласти відповідні протоколи, та невідкладно транспортувати їх та іншу встановлену законом виборчу документацію до ЦВК.

У засіданні Комісії оголошено перерву.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

27.07.2019 р.