ЦВК ПРОВЕЛА СЕРІЮ ТРЕНІНГІВ ДЛЯ ЧЛЕНІВ ОВК

Центральна виборча комісія за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні з 20 до 27 червня організувала та провела серію навчань членів окружних виборчих комісій з питань організації підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Всього відбулося 106 тренінгів у всіх регіонах України, в яких взяли участь близько 2000 членів ОВК. Навчання проводили сім команд фахівців, до яких увійшли 120 тренерів, що пройшли відповідне триденне навчання та отримали сертифікати у Центрі управління навчанням учасників виборчих процесів при ЦВК.

Під час тренінгів їх учасники опановували питання щодо системи, статусу, повноважень та організації роботи окружних виборчих комісій. Також розглядалися основні аспекти утворення дільничних виборчих комісій, а також організації навчання членів ДВК.

Особлива увага учасників тренінгів була акцентована на порядку закупівлі ОВК за бюджетні кошти товарів, робіт і послуг, необхідних для підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України. Адже з нинішнього року виборчим комісіям вперше довелося займатися організацією публічних закупівель.

Важливим блоком навчання були й питання, пов’язані з організацією роботи ОВК в день голосування, прийманням та перевіркою виборчої документації від ДВК, а також встановленням підсумків голосування в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі в межах одномандатного виборчого округу та в ОВО.

Окрім того, вивчалися порядок реєстрації офіційних спостерігачів, їхні права і обов’язки та практичні аспекти розгляду скарг.

Навчання відбувалося з використанням сучасних інтерактивних методик. При цьому учасники тренінгів залучалися до розгляду конкретних ситуацій і активної роботи в групах, що сприяло обміну досвідом між членами комісій та налагодженню комунікації.

Тренінги активно відвідували офіційні спостерігачі, зокрема, з місій БДІПЛ OБСЄ, CANADEM та ENEMO.

Наступна серія навчань – членів дільничних виборчих комісій – відбудеться 10 – 17 липня 2019 року та також охопить усі регіони України.

Навчання організовуються за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

27.06.2019 р.