У ЦЕНТРАЛЬНІЙ ВИБОРЧІЙ КОМІСІЇ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ПРЕЗИДЕНТОМ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ АСАМБЛЕЇ ОБСЄ

27 лютого у Центральній виборчій комісії відбулася зустріч з Президентом Парламентської Асамблеї ОБСЄ Георгієм Церетелі, Генеральним секретарем ПА ОБСЄ Роберто Монтеллою і Послом Андреасом Нотелем, який керує персоналом спостережної місії ПА ОБСЄ в Україні.

ЦВК на зустрічі представляли Голова Комісії Тетяна Сліпачук, секретар Комісії Наталія Бернацька і заступник керівника секретаріату Комісії Сергій Дубовик.

Головною темою розмови стали виклики, з якими зіткнулася Комісія під час виборчого процесу. Так, пан Церетелі зауважив, що під час попередніх зустрічей  йому неодноразово доводилося чути про питання, пов'язані з проблемами роботи Державного реєстру виборців.

 "Сайт Державного реєстру виборців дуже оперативно реагує на всю інформацію, яка поширюється у ЗМІ. Так, вже запущено ресурс, де всі охочі можуть бачити кількість виборців, які тимчасово змінили місце голосування. Ця статистика оновлюється щодня. З'явилась також окрема сторінка, що стосується загальної кількості виборців, починаючи з 2010 року, де можна навіть по регіонах прослідкувати зміну кількості виборців. При цьому неодноразово доводиться дізнаватися зі ЗМІ, що з Держреєстром виникають певні проблеми. Проте чомусь ні журналісти, ні кандидати офіційно не звертаються до ЦВК з цього приводу. Чому так відбувається, сказати важко, але ми відкриті до будь-яких запитів і готові дуже швидко на них реагувати", –зазначила Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Неабияк цікавим для представників місії ПА ОБСЄ стало і питання, пов'язане з Роз'ясненнями щодо агітації та підкупу. Голова Комісії підкреслила, що відбувається постійна співпраця НАЗК, Національного банку України і ЦВК задля прозорого контролю виборчих фондів кандидатів на пост Президента України. Тому відповідні Роз'яснення були на часі і таким чином посприяють чистоті виборчого процесу.

Пан Георгій Церетелі подякував членам Комісії за ту роботу, яку наразі проводить Комісія напередодні важливих для країни виборів Президента України:  

"Дуже тішить, що Центральна виборча комісія відкрито заявляє про свої наміри бути відкритою і прозорою у своїй діяльності. Зрозуміло, що важко заробити довіру, але за участі тих професіоналів, які наразі тут працюють, саме відновлення довіри до органу адміністрування виборів має бути першочерговою метою ЦВК", – оцінив роботу Комісії Президент ПА ОБСЄ Георгій Церетелі.

    

27.02.2019 р.