У ЦВК ВІДБУВСЯ НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР-НАРАДА З ГОЛОВАМИ ТА СЕКРЕТАРЯМИ ОКРУЖНИХ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ

26 лютого у Центральній виборчій комісії відбувся навчальний семінар-нарада з головами та секретарями окружних виборчих комісій з виборів Президента України з питань організації підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Вітаючи учасників заходу, Голова Комісії Тетяна Сліпачук, зокрема, висловила переконання, що окружні виборчі комісії докладуть максимум зусиль і зуміють організувати роботу так, щоб забезпечити чесний, вільний та прозорий виборчий процес.

За її словами, зі свого боку Центральна виборча комісія максимально допомагатиме ОВК увійти у виборчий процес, налаштує їх на ефективну і продуктивну роботу, чітке виконання всіх процедур, передбачених виборчим законодавством. Має посприяти цьому й нинішній семінар-нарада. "Ми повинні разом організувати роботу так, щоб забезпечити проведення чесних та прозорих виборів на рівні найвищих міжнародних стандартів", – наголосила Голова Комісії.

Протягом дня учасники заходу мали нагоду ознайомитися з основними напрямами своєї діяльності. Зокрема, секретар Комісії Наталія Бернацька та заступник Голови ЦВК Євгеній Радченко розповіли відповідно про організацію роботи виборчих комісій та фінансове і матеріально-технічне забезпечення діяльності ОВК та ДВК.

Про порядок закупівлі окружними виборчими комісіями за бюджетні кошти товарів і послуг, необхідних для підготовки та проведення чергових виборів Президента України, голів і секретарів ОВК поінформувала заступник директора департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Тетяна Мішта.

З правовим статусом офіційних спостерігачів та гарантіями їх діяльності присутніх ознайомив член Комісії Віталій Плукар. Своєю чергою член Комісії Світлана Кустова конкретизувала питання підвищення правової культури учасників виборчого процесу та підготовки членів ДВК щодо організації виборів. Член Комісії Ольга Желтова розповіла про порядок утворення спеціальних виборчих дільниць, що існують на тимчасовій основі. На важливе питання щодо забезпечення реалізації виборчих прав осіб з інвалідністю звернула увагу присутніх член Комісії Ірина Єфремова. А член Комісії Катерина Махніцька поінформувала про порядок розгляду скарг окружними виборчими комісіями.

Окрім того, керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах ознайомив учасників семінару-наради з технологією складання списків виборців, їх уточнення та внесення змін до них. Питання інформаційно-аналітичного забезпечення виборчого процесу та порядок використання ОВК ІАС "Вибори Президента України" ЄІАС "Вибори" розкрив у своєму виступі начальник управління інформатизації Секретаріату Комісії Валерій Стріганов.

Підбиваючи підсумки заходу, Голова Комісії Тетяна Сліпачук зазначила, що, на її думку, спільними зусиллями вдалося досягти головної мети цього семінару-наради – створити надійне підгрунтя для ефективної роботи окружних виборчих комісій. При цьому вона наголосила на особливій відповідальності ОВК за підготовку та проведення чергових виборів Президента України.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

26.02.2019 р.