ЦВК ПРИЙНЯЛА ОРИГІНАЛЬНІ ПРОТОКОЛИ ПРО ПІДСУМКИ ГОЛОСУВАННЯ 5 ОВК 

Всього прийнято оригінальні протоколи про підсумки голосування 46  ОВК 

24 липня після перерви в засіданні Комісія продовжила прийняття та оголошення протоколів окружних виборчих комісій про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та протоколи ОВК про підсумки голосування в одномандатному окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Для розгляду та подальшого опрацювання було прийнято відповідні протоколи про підсумки голосування від ОВК 5 одномандатних виборчих округів: № 64 (Житомирська область), № 160 (Сумська область), № 165 (Тернопільська область), № 187 (Хмельницька область), № 219 (місто Київ).

Таким чином, станом на 18:30 24 липня Центральна виборча комісія прийняла протоколи про підсумки голосування від ОВК 46 ОВО.

Окрім того, Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 31 травня 2019 року № 919.

Під час засідання Комісія розглянулаокремі питання діяльності окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 207 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

До ЦВК, зокрема, надійшла постанова цієї ОВК "Про звернення до Центральної виборчої комісії з питання щодо дострокового припинення повноважень голови ОВК № 207", а також акти, скарги та звернення, складені членами цієї комісії та інших суб’єктів виборчого процесу, щодо перешкод, які чиняться головою вказаної виборчої комісії, в організації її роботи. Зокрема, голова комісії у період з 20 години 23 липня до 12 години 30 хвилин 24 липня 2019 року перебувала у приміщенні серверної кімнати ОВК, відмовляючись вести засідання та надавати печатку виборчої комісії для засвідчення документів комісії. Також станом на момент направлення до Комісії звернення ОВК № 207 фактично не здійснює свої повноваження щодо встановлення підсумків голосування в окрузі.

Окрім того, з наданої Комісії інформації від Головного управління Національної поліції в Чернігівській області вбачається, що під час прийняття та розгляду документів дільничних виборчих комісій щодо підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях голова ОВК № 207 Преснякова Г.О. чинить дії, направлені на саботування роботи комісії, чим несе загрозу зриву виборчого процесу в цьому окрузі.

Розглянувши всі наявні документи, Комісія встановила одноразове грубе порушення головою ОВК ОВО № 207 Пресняковою Г.О. законодавства України про вибори та достроково припинила її повноваження. Водночас головою цієї комісії призначено Запуговиченко Т.Г.

Також ЦВК зобов’язала Преснякову Г.О. передати печатку та наявну в  неї документацію вказаної виборчої комісії Запуговиченко Т.Г.

Копію цієї постанови разом з відповідними матеріалами вирішено надіслати Національній поліції України для перевірки вказаних у них фактів та реагування.

У засіданні Комісії оголошено перерву.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

24.07.2019 р.