ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ПІДПИСАЛА МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З УПОВНОВАЖЕНИМ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

24 січня підписано Меморандум про співпрацю між Центральною виборчою комісією та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

Офіційний документ підписали Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук і Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова.

"Сьогодні ми підписуємо багато в чому один із найсерйозніших Меморандумів, адже питання консолідації зусиль Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Центральної виборчої комісії, спрямованих на захист виборчих прав і свобод, є ключовим напередодні виборів Президента України", - зазначила Тетяна Сліпачук.

Людмила Денисова зауважила, що проведення спільних заходів, нарад, семінарів, конференцій, які передбачає Меморандум, посприяє поінформованості громадян України про виборчі права та правові наслідки порушення виборчого законодавства.

"Сподіваюся, що ми зможемо спільно проводити тренінги для наших регіональних представництв на тему дотримання виборчих прав і свобод. Крім того, незабаром планується, що в кожній області з'являться 25 виборчих омбудсменів, які теж потім зможуть проводити подібні тренінги для інших", – зазначила Людмила Денисова.

Тетяна Сліпачук підкреслила, що у Центральній виборчій комісії з перших днів роботи її нового складу питаннями захисту виборчих прав і свобод займається член Комісії Ірина Єфремова. Тому співпраця між Комісією і офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є дуже перспективною, а підписання Меморандуму – перший крок у досягненні мети – створення підґрунтя запобігання будь-яким формам дискримінації під час виборів.

24.01.2019 р.