ВИСОКА ОЦІНКА ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ –  ПОКАЗНИК ПРОФЕСІЙНОСТІ ЦВК

Одразу по завершенню дня голосування з позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року було опубліковано низку попередніх звітів (Міжнародна місія зі спостереження за виборами (БДІПЛ, Парламентська асамблея ОБСЄ, Парламентська асамблея НАТО, Європейський Парламент), CANADEM, ENEMO, NDI, СКУ) місій спостереження та коментарів офіційних осіб (Посли країн Великої сімки, представники Сполучених Штатів Америки).

У більшості звітів зазначається, що виборчий процес відбувся відповідно до норм українського законодавства, міжнародних стандартів та відображав волевиявлення виборців.

"Позачергові парламентські вибори в Україні 21 липня продемонстрували повагу до фундаментальних прав і свобод. Виборча кампанія була конкурентною, з великою кількістю кандидатів, які представляли широкий спектр політичних партій, хоча траплялися певні порушення, переважно у мажоритарних округах. Загалом учасники виборчого процесу діяли компетентно і ефективно попри обмежений час для підготовки до виборів", – заявив Спеціальний координатор і керівник місії короткострокових спостерігачів ОБСЄ Ілкка Канерва.

У попередніх звітах і коментарях офіційних представників під час прес-конференцій і у соціальних мережах неабияку роль у вдалій підготовці виборів віддають і Центральній виборчій комісії.

Так, у звіті Національного демократичного інституту зазначається, що "новий склад ЦВК, призначений у вересні 2018 року, діяв професійно та ефективно. Проведені НДІ опитування свідчать про те, що довіра суспільства до ЦВК значно виросла за період з грудня 2018 року по травень 2019 року, що можна пояснити якістю роботи комісії під час президентських виборів. У ході підготовки до позачергових парламентських виборів ЦВК доклала чималих зусиль для вчасного виконання покладених на неї обов’язків, в тому числі обов’язків з проведення закупівель, незважаючи на суттєві обмеження часу та прогалини в законодавстві. ЦВК регулярно комунікувала з громадянами за допомогою прес-конференцій, прес-релізів та публікацій в Інтернеті”.

Вітання Комісії з вдало проробленою роботою також висловили і Посли країн Великої сімки.

На думку Голови Комітету Європарламенту із закордонних справ Девіда Макалістера, який очолив спостережну делегацію Європейського Парламенту на позачергових парламентських виборах в Україні, "попри такий складний контекст, а також враховуючи той факт, що ці вибори відбулися на кілька місяців раніше запланованого, можна впевнено говорити, що вони були конкурентними, добре організованими та проведеними ефективно, а ЦВК зробила все, що від неї залежить, щоб виправити певні недоліки, що проявилися раніше під час президентської кампанії".

Професіоналізм Центральної виборчої комісії та своєчасне управління виборчим процесом, враховуючи ті проблеми, які виникли у сфері закупівель і реєстрації кандидатів відзначила і спостережна місія ENEMO.

Найвищу оцінку за підготовку виборів Комісії також поставила Голова делегації Парламентської Асамблеї НАТО Серен Моборн.

Центральна виборча комісія високо цінує роботу міжнародних місій спостереження від міжнародних організацій та іноземних країн, а також авторитетні думки їх представників.

Довідково.
Центральна виборча комісія зареєструвала на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року 1719 офіційних спостерігачів від 12 іноземних країн та 21 міжнародної організації.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

23.07.2019 р.