ЦВК ЗАРЕЄСТРУВАЛА 9 ОФІЦІЙНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ ВІД МІЖНАРОДНОГО ЕКСПЕРТНОГО ЦЕНТРУ ВИБОРЧИХ СИСТЕМ (ICES) ТА ЗАТВЕРДИЛА РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ПОЛОЖЕНЬ ЧАСТИНИ ШОСТОЇ СТАТТІ 64 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ"

22 лютого відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Комісія внесла зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів.

ЦВК зареєструвала довірених осіб кандидата на пост Президента України Порошенка П.О. на чергових виборах Президента України Ковальчука В.А., Порхуна О.В., Роговцеву А.М. та Щербака Ю.М. в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі та довірених осіб у 181 територіальному виборчому окрузі.

Також зареєстровано довірених осіб кандидата на пост Президента України Гнапа Д.В. на чергових виборах Президента України Олексієнка Д.В., Бобровського А.В., Дробота Д.Ю., Кутнівську І.В. в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі.

Окрім того, Комісія скасувала реєстрацію довірених осіб кандидата на пост Президента України Садового А.І. у ТВО № 46, 48, 49, 57. Разом з тим зареєстровано довірену особу вказаного кандидата на пост Президента України Гацька В.М. в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі та довірених осіб у 18 ТВО.

Зареєстровано довірених осіб кандидата на пост Президента України Киви І.В. у 97 територіальних виборчих округах.

Також зареєстровано довірених осіб кандидата на пост Президента України Шевченка О.Л. у 193 територіальних виборчих округах.

ЦВК зареєструвала довірену особу кандидата на пост Президента України Капліна С.М. на чергових виборах Президента України Буленка В.І. в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі та довірених осіб у 62 ТВО.

Зареєстровано довірених осіб кандидата на пост Президента України Габера М.О. на чергових виборах Президента України Зубарєва В.О., Лучанінова О. В. та Желєзного В.В. в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі та довірених осіб у 172 ТВО.

Розглянувши відповідне звернення, Комісія зареєструвала 9 офіційних спостерігачів від Міжнародного експертного центру виборчих систем (ICES) на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Таким чином, станом на 22 лютого 2019 року Комісія зареєструвала 357 офіційних спостерігачів від міжнародних організацій та іноземних держав на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Окрім того, внесено зміни до постанови ЦВК від 25 січня 2019 року № 124 "Про штатний розпис Центральної виборчої комісії на 2019 рік".

Розглянувши подання суб’єктів подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів Президента України про заміну їх членів, Комісія внесла зміни до складу ОВК з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 18 лютого 2019 року № 331.

У зв’язку з надходженням до ЦВК звернень громадських організацій, кандидатів на пост Президента України стосовно надання роз’яснення окремих положень законодавства про вибори Президента України, з метою його однакового застосування, забезпечення реалізації і захисту конституційних виборчих прав громадян під час виборчого процесу з виборів Президента України, дотримання рівності прав і можливостей участі в ньому для всіх кандидатів на пост Президента України та політичних партій – суб’єктів виборчого процесу, Комісія затвердила Роз’яснення щодо застосування положень частини шостої статті 64 Закону України "Про вибори Президента України". Вказані положення стосуються заборони проведення передвиборної агітації, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей.

Разом з тим ЦВК прийняла рішення надіслати цю постанову Генеральній прокуратурі України, Службі безпеки України, Державному бюро розслідувань, Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, Національному агентству з питань запобігання корупції.

Комісія відмовила у задоволенні запиту на інформацію Павліченка Д.О. щодо надання йому відомостей про "адреси прописки та електронні адреси" всіх кандидатів на пост Президента України. Рішення прийнято у зв’язку з тим, що запитувана інформація належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

22.02.2019 р.