Члени Центральної виборчої комісії зустрілися з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю

21 січня у ЦВК відбулася зустріч з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Сушкевичем Валерієм Михайловичем. Центральну виборчу комісію на зустрічі представляли Голова Комісії Тетяна Сліпачук і Член Комісії Ірина Єфремова.

Разом з представниками Апарату Президента України, Національної Асамблеї осіб з інвалідністю, Української Гельсінської спілки з прав людини було обговорено питання виборчих прав людей з інвалідністю і забезпечення їхніх прав на рівну участь у виборах.

«Тема нашої зустрічі не точкова і швидка для вирішення. Це довгострокова робота і співпраця для того, щоб всі громадяни мали рівні права на участь у виборах», - зазначила у вітальному слові Тетяна Сліпачук.

За словами Валерія Сушкевича, питання виборчих прав - це дуже складна тема і самотужки громадянське суспільство не може повністю впливати на неї:

«В деяких питаннях, зрозуміло, враховуючи значну кількість експертів і професіоналів, як в Національній Асамблеї осіб з інвалідністю, так і інших організаціях, ми можемо вирішувати певні питання виборчих прав людей з інвалідністю на різних рівнях. Проте є дуже велика частина досить принципових питань, в яких допомогти може лише Центральна виборча комісія».

Член Комісії Ірина Єфремова розказала про основні поточні кроки у вирішенні кількох піднятих питань - голосування на дому, голосування внутрішньо-переміщених осіб з інвалідністю, доступність нового сайту Комісії, який незабаром розпочне роботу і навіть доступності самої будівлі Центральної виборчої комісії.

«Ми розуміємо, що наразі Центральна виборча комісія може лише розказати про частину роботи, яка має вестися з цих питань. Адже паралельно доводиться жити у виборчому процесі і глобально підходити до вирішення деяких питань важко. Попри це, пропоную організувати круглий стіл із залученням експертів, як українських організацій, так і іноземних, для того, щоб напрацювати конструктивно питання, які потрібно розглядати і шляхи їх вирішення», - зазначила Голова Комісії.

Зрештою, всі учасники зустрічі дійшли згоди, що таке широкоформатне обговорення має відбутися якомога швидше, для того, щоб вже до виборів Президента України вирішити деякі питання виборчих прав людей з інвалідністю і забезпечення їхніх прав на рівну участь у виборах.

21.01.2019 р.