ЦВК РОЗГЛЯНУЛА НИЗКУ СКАРГ

20 липня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 31 травня 2019 року № 919.

ЦВК зареєструвала 2 уповноважених осіб Політичної партії "Об’єднання "САМОПОМІЧ" у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року. Також скасовано реєстрацію уповноваженої особи цієї політичної партії в ОВО № 49 та зареєстровано замість неї іншу.

Комісія зареєструвала довірених осіб кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в низці одномандатних виборчих округів.

Комісія скасувала реєстрацію довірених осіб кандидатів в народні депутати України Зеленського О.В. та Махніцького О.І., зареєстрованих в ОВО № 107 та № 124 відповідно, і зареєструвала замість них інших.

Скасовано реєстрацію довірених осіб кандидатів в народні депутати України Дубкова А.В., Тимофієва В.О. та Дідуха-Кобзаря В.І., зареєстрованих в ОВО № 79, № 91 та № 201 відповідно.

Внесено зміни до єдиних кошторисів видатків окружних виборчих комісій низки одномандатних виборчих округів для підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України.

Комісія внесла зміни до Розподілу коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року, затвердженого постановою ЦВК від 3 червня 2019 року № 925, виклавши його в новій редакції. Зміни стосуються перерозподілу коштів між напрямками видатків і не впливають на загальну суму видатків, затверджену раніше.

Окрім того, Комісія відмовила в задоволенні скарги кандидата в народні депутати України в ОВО № 130 Коровія Д.Л., у якій суб’єкт звернення просив визнати дії кандидата в народні депутати України в цьому ж окрузі Негулевського І.П., які полягають у розміщенні передвиборної агітації на вікні районного будинку культури такими, що не відповідають виборчому закону, та оголосити йому попередження. Рішення прийнято у зв’язку відсутністю належних підстав для задоволення. Водночас копію скарги та доданих до неї матеріалів вирішено надіслати до Національної поліції України для проведення перевірки викладених у ній обставин та реагування відповідно до законодавства України.

ЦВК залишила без розгляду по суті скаргу виборця Осінського Р.Й., у якій суб’єкт звернення просив прийняти рішення про оголошення попередження кандидату в народні депутати України в ОВО № 174 Ткаченку О.Ю. за використання ним, на думку скаржника, адміністративного ресурсу, що порушує його особисті виборчі права та охоронювані законом інтереси щодо участі у виборчому процесі. А також – у разі виявлення порушень, передбачених виборчим законом, чи інших порушень, за які законом встановлено кримінальну або адміністративну відповідальність, повідомити правоохоронні органи для перевірки і реагування відповідно до закону. Рішення прийнято у зв’язку з тим, що скаргу подано неналежним суб’єктом звернення зі скаргою.

Окрім того, у зв’язку відсутністю належних підстав для задоволення, Комісія відмовила в задоволенні скарги кандидата в народні депутати України в ОВО № 15 Білозір Л.М., у якій суб’єкт звернення просила зобов’язати кандидата в народні депутати України в цьому ж окрузі Пращука В.Ю. припинити порушення ведення передвиборної агітації та оголосити йому попередження.

З цих же підстав відмовлено в задоволенні скарги кандидата в народні депутати України в ОВО № 149 Макара І.І., у якій суб’єкт звернення просив визнати дії кандидата в народні депутати України в цьому ж окрузі Реки А.О. такими, що не відповідають вимогам виборчого закону, зобов’язати його припинити вчиняти тиск на членів дільничних виборчих комісій і перешкоджати їх діяльності під час виконання ними своїх повноважень та в подальшому не вчиняти подібних дій. А також – прийняти рішення про оголошення Реці А.О. попередження та направити матеріали до відповідних правоохоронних органів для притягнення його до відповідальності.

До Комісії надійшла скарга Чижик К.В., довіреної особи кандидата в народні депутати України в ОВО № 24 Берези Ю.М., у якій вона оскаржувала дії кандидата в народні депутати України в цьому ж окрузі Кисилевського Д.Д. щодо розміщення всупереч виборчого закону своєї приймальні у будинку культури без укладання договору оренди та сплати орендної плати зі свого виборчого фонду, а також просила повідомити про це правоохоронні органи. Розглянувши скаргу та додані до неї матеріали, а також пояснення суб’єкта оскарження, ЦВК відмовила в задоволенні скарги, у зв’язку з відсутністю належних підстав для задоволення.

Також до ЦВК надійшла скарга Зайцева Я.В., довіреної особи кандидата в народні депутати України в ОВО № 107 Шиліна С.І., у якій суб’єкт звернення просив визнати дії кандидата в народні депутати України в цьому ж окрузі Рибалка С.В. щодо поширення друкованого передвиборного агітаційного матеріалу такими, що не відповідають вимогам виборчого законодавства, прийняти рішення про оголошення йому попередження та зобов’язати Рибалка С.В. утриматися від подальшого поширення агітаційного матеріалу. Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія відмовила у її задоволенні, у зв’язку з відсутністю належних підстав для задоволення.

Водночас копію скарги та доданих до неї матеріалів вирішено надіслати до Національної поліції України для проведення перевірки викладених у ній обставин та реагування відповідно до законодавства України.

Комісія залишила без розгляду по суті дві скарги кандидата в народні депутати України в ОВО № 49 Миронова Д.І., у яких суб’єкт звернення просив, зокрема, визнати дії кандидата в народні депутати в цьому ж окрузі Гнатенка В.С. щодо виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, такими, що не відповідають вимогам виборчого законодавства, порушують принципи рівності виборчого права, обмеження щодо проведення передвиборної агітації, права та законні інтереси Миронова Д.І. А також – оголосити Гнатенку В.С. декілька попереджень та зобов’язати його утриматись від незаконної агітації. Рішення прийнято у зв’язку з тим, що скарги подано з порушення строків оскарження.

Окрім того, у зв’язку з відсутністю належних підстав Комісія відмовила у задоволенні скарги Суткевича О.О., довіреної особи кандидата в народні депутати України в ОВО № 96 Василевської-Смаглюк О.М., у якій суб’єкт звернення просив заборонити кандидату в народні депутати України в цьому ж окрузі Чепіжко О.В., яка балотується у порядку самовисування, розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів з використанням символіки ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ".

Комісія визнала таким, що вибув із балотування, кандидата у народні депутати України Мосякіна В.О., висунутого Політичною партією "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК" в ОВО № 132 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, у зв’язку з його смертю.

У зв’язку з цим, ЦВК зобов’язала ДВК звичайних та спеціальних виборчих дільниць ОВО № 132 на своїх засіданнях внести зміни до виборчих бюлетенів з виборів народних депутатів України шляхом проставлення штампа "Вибув" на відомостях стосовно кандидата в народні депутати України Мосякіна В.О., який вибув із балотування.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

20.07.2019 р.