КОМІСІЯ ЗАРЕЄСТРУВАЛА 693 ОФІЦІЙНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ

20 березня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 18 лютого 2019 року № 331.

ЦВК зареєструвала довірених осіб кандидата на пост Президента України Новака А.Я. у 10 територіальних виборчих округах.

Також Комісія зареєструвала довірених осіб кандидата на пост Президента України Смешка І.П. у 20 ТВО.

Скасовано реєстрацію довірених осіб кандидата на пост Президента України Мороза О.О. у 10 ТВО та зареєстровано його довірених осіб у ТВО № 123.

Також скасовано реєстрацію довірених осіб кандидата на пост Президента України Зеленського В.О. у 18 ТВО та зареєстровано замість них інших.

Скасовано реєстрацію довірених осіб кандидата на пост Президента України Дерев’янка Ю.Б. у 2 ТВО та зареєстровано його довірених осіб у 3 ТВО.

Окрім того, ЦВК скасувала реєстрацію довіреної особи кандидата на пост Президента України Вілкула О.Ю. у ТВО № 156 та зареєструвала його довірених осіб у 7 ТВО.

Комісія скасувала реєстрацію довірених осіб кандидата на пост Президента України Кошулинського Р.В. у ТВО № 30 і № 184 та зареєструвала замість них інших.

ЦВК скасувала реєстрацію довіреної особи кандидата на пост Президента України Данилюка О.В. у ТВО № 216 та зареєструвала замість неї іншу.

Також скасовано реєстрацію довіреної особи кандидата на пост Президента України Соловйова О.М. у ТВО № 212 та зареєстровано замість неї іншу.

 До Комісії надійшло звернення Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі разом з іншими документами щодо реєстрації офіційних спостерігачів на чергових виборах Президента України.

Розглянувши вказані документи, ЦВК встановила, що згідно з відповідними нормами Закону України "Про вибори Президента України" офіційним спостерігачем, зокрема від міжнародних організацій, не може бути особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.

Постановою Верховної Ради України від 27 січня 2015 року № 129-VIII затверджено Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, яким Верховною Радою України визнано Російську Федерацію державою-агресором.

Як вбачалося з поданих анкет, ксерокопій паспортів осіб, яких запропоновано зареєструвати офіційними спостерігачами від вказаної організації, 24 особи серед запропонованих 684 є громадянами Російської Федерації, які згідно із вимогами закону не можуть бути офіційними спостерігачами.

Відтак, Комісія відмовила вказаній організації в реєстрації офіційними спостерігачами на чергових виборах Президента України 24 осіб, які є громадянами Російської Федерації

Разом з тим, ЦВК зареєструвала 660 офіційних спостерігачів від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі  на чергових виборах Президента України.

Окрім того, розглянувши відповідні звернення, Комісія зареєструвала 33 офіційних спостерігачів на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року: 20 – від Комітету "За відкриту демократію", 5 – від Чеської Республіки, 2 – від Королівства Бельгія, 6 – від Організації за Демократію та Економічний Розвиток – ГУАМ.

Таким чином, станом на 20 березня 2019 року Комісія зареєструвала 1 820 офіційних спостерігачів від 15 міжнародних організацій та 12 іноземних держав на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Розглянувши відповідні подання, Комісія зареєструвала офіційного спостерігача від кандидата на пост Президента України Шевченка О.Л. та 13 офіційних спостерігачів від кандидата на пост Президента України Зеленського В.О. на чергових виборах Президента України в закордонному виборчому окрузі.

Комісія затвердила рішення дільничних виборчих комісій з виборів Президента України закордонних виборчих дільниць закордонного виборчого округу щодо виконання повноважень членів цих комісій на платній основі на чергових виборах Президента України.

Окрім того, внесено зміни до єдиних кошторисів видатків ОВК з виборів Президента України 7 територіальних виборчих округів.

Комісія своєю постановою уповноважила Державне підприємство спеціального зв’язку в особі визначених ним працівників цього підприємства згідно з відповідними списками від імені Центральної виборчої комісії здійснити передачу виборчих бюлетенів з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року для голосування в день виборів у територіальних виборчих округах відповідним окружним виборчим комісіям на засіданнях цих комісій та підписати відповідні протоколи про прийняття окружними виборчими комісіями від Центральної виборчої комісії зазначених виборчих бюлетенів.

Окрім того, ЦВК звернула увагу окружних виборчих комісій з виборів Президента України на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України про вибори Президента України під час здійснення ними своїх повноважень з питань організації підготовки і проведення чергових виборів Президента України та організації своєї роботи щодо оприлюднення в установленому законом порядку та строки рішень комісій, повного використання ними засобів програмно-технічного комплексу інформаційно-аналітичної системи "Вибори Президента України" Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" в частині внесення до цієї системи відповідної інформації та рішень комісій для подальшого оприлюднення на офіційному веб-сайті ЦВК та надання копій рішень комісій суб’єктам виборчого процесу на їх вимогу.

Рішення прийняте у зв’язку з тим, що аналіз бази даних ІАС "Вибори Президента України", а також звернення, що надходять до ЦВК, свідчать, що окремі ОВК не повною мірою виконують вимоги закону щодо оприлюднення в установленому законом порядку та строки рішень, надання їх копій суб’єктам виборчого процесу на їх вимогу, не повною мірою використовують засоби відповідної інформаційно-аналітичної системи під час здійснення своїх повноважень, не вносять до неї передбаченої відповідним Порядком інформації та не надсилають своїх рішень за допомогою цієї системи, що призводить до неможливості оприлюднення відповідної інформації та рішень ОВК на офіційному веб-сайті Комісії, а отже, до порушення вимог Закону та Порядку.

Комісія залишила без розгляду по суті скаргу члена окружної виборчої комісії з виборів Президента України ТВО № 193 Магілат В.В., суб’єктом оскарження в якій було зазначено вказану виборчу комісію, оскільки скаргу до ЦВК подано неналежним суб’єктом.

Окрім того, ЦВК залишила без розгляду по суті скаргу довіреної особи кандидата на пост Президента України Литвиненко Ю.Л. у ТВО № 25 Головіної Л.В., у якій вона просила, зокрема, скасувати постанову окружної виборчої комісії цього виборчого округу від 12 березня 2019 року № 13 "Про утворення дільничних виборчих комісій з виборів Президента України територіального виборчого округу № 25" та достроково припинити повноваження всього складу вказаної виборчої комісії у зв’язку з порушенням нею виборчого закону. Рішення прийняте у зв’язку з тим, що скаргу подано неналежним суб’єктом звернення із скаргою та з порушенням строків оскарження.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

20.03.2019 р.