ДО УВАГИ КАНДИДАТІВ У НАРОДНІ ДЕПУТАТИ УКРАЇНИ В ОВО: ВІДКРИТТЯ РАХУНКІВ ВИБОРЧИХ ФОНДІВ

У зв'язку з надходженням до Центральної виборчої комісії звернень від кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах щодо неможливості відкриття поточних рахунків їх виборчих фондів просимо ознайомитися з викладеною нижче інформацією.

ЦВК у межах своєї відповідальності зробила низку кроків для вирішення зазначеної ситуації.

Так, Комісія двічі надіслала Національному банку України роз’яснення щодо відкриття рахунків виборчих фондів кандидатів у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року та здійснення контролю за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів, зокрема банками, в яких відкрито рахунки виборчих фондів (листи від 28 травня 2019 року № 21-39-4415, від 13 червня 2019 року № 21-39-4821).

Національний банк України своєю чергою вже довів вказані листи ЦВК та додаткову роз'яснювальну інформацію до відома банків.

Таким чином, у разі виникнення питань щодо неможливості відкриття поточних рахунків виборчих фондів просимо звертатися до Національного банку України та відповідно повідомляти про такі звернення Центральну виборчу комісію.

Комісія нагадує, що кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі зобов’язаний відкрити рахунок свого виборчого фонду не пізніш як на десятий день з дня реєстрації Центральною виборчою комісією (частина перша статті 48 Закону України "Про вибори народних депутатів України").

При цьому Інструкцією про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків резидентів і нерезидентів, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003  року № 492 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 1 квітня 2019 року № 56) за погодженням із Центральною виборчою комісією, встановлено порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів (частина четверта статті 48 України "Про вибори народних депутатів України").

Довідково. Станом на 18 червня 2019 року відкрито 16 рахунків виборчих фондів кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

18.06.2019 р.