ЦВК НАДАЛА ДОЗВІЛ ДІЛЬНИЧНИМ ВИБОРЧИМ КОМІСІЯМ СПЕЦІАЛЬНИХ ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЬ, УТВОРЕНИХ НА СУДНАХ, ВИГОТОВИТИ ВИБОРЧІ БЮЛЕТЕНІ

17 липня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Під час засідання Центральна виборча комісія передала дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць через представника Міністерства закордонних справ України – заступника начальника Управління – начальника відділу інформаційно-організаційного менеджменту Управління генерального секретаріату Олега Мисика додатково виготовлені виборчі бюлетені з виборів народних депутатів України для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Всього на 3 закордонних виборчих дільниць було передано 288 бюлетенів.

Додаткова потреба у виборчих бюлетенях для закордонних виборчих дільниць виникла у зв’язку з проведеним МЗС аналізом кількості виборців, включених до уточнених списків виборців на закордонних виборчих дільницях, та кількості замовлених на виготовлення виборчих бюлетенів.

Окрім того, Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 31 травня 2019 року № 919.

Зареєстровано уповноважених осіб ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА" в 3 одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Також зареєстровано 5 уповноважених осіб ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ПАРТІЯ ШАРІЯ" в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України.

Комісія зареєструвала довірених осіб кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в низці одномандатних виборчих округів.

Скасувано реєстрацію представника ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ПАРТІЯ ШАРІЯ" в ЦВК з правом дорадчого голосу Архіпова К.С. та зареєстровано її представника в Комісії з правом дорадчого голосу Раковець О.О. на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

ЦВК скасувала реєстрацію довірених осіб кандидатів у народні депутати України Шевченка О.О., Демчука О.А., Кухарчука В.Д., Саргсяна А.А., Шпакова В.В., зареєстрованих в ОВО № 129, № 186, № 194, № 213, № 220 відповідно.

Окрім того, скасовано реєстрацію уповноваженої особи ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" в ОВО № 102 та зареєстровано замість неї іншу.

Скасовано реєстрацію довірених осіб кандидатів в народні депутати України Юркова В.І., Бровченка К.М., зареєстрованих в ОВО № 181, № 208 відповідно, та зареєстровано замість них інших.

Затверджено рішення окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України щодо виконання повноважень членів цих комісій на платній основі на позачергових виборах народних депутатів України.

Розглянувши відповідне подання, Комісія надала дозвіл дільничним виборчим комісіям з виборів народних депутатів України спеціальних виборчих дільниць № 000004, 000006 – 000012, 000016 – 000021, 000023, 000027, 000029, 000032, 000035, 000040, 000041, 000043, 000044, 000048, 000049, 000051, 000053 – 000056 ОВО № 143, утворених на суднах, які в день голосування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року перебуватимуть у плаванні під Державним Прапором України, виготовити виборчі бюлетені в кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, включених до списків виборців на цих виборчих дільницях:

для голосування в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за формою і текстом згідно з додатком 1 до постанови ЦВК від 26 червня 2019  року № 1345;

для голосування в ОВО № 143 за формою і текстом згідно з додатком 119 до постанови ЦВК від 26 червня 2019 року № 1346.
Внесено зміни до єдиних кошторисів видатків окружних виборчих комісій низки одномандатних виборчих округів для підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Окрім того, до Комісії надійшла копія свідоцтва про смерть народного депутата України Тимчука Д.Б., обраного на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі від Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ", що згідно з Конституцією України засвідчує дострокове припинення повноважень зазначеного народного депутата України з дня його смерті.

Відтак, Комісія визнала обраним народним депутатом України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі Нікітіна Є.В., 1978 року народження, освіта вища, директора ТОВ "Нікс Трейд", проживає в місті Запоріжжі, безпартійного, включеного до виборчого списку Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" під № 85.

До Комісії надійшла скарга кандидата в народні депутати України в ОВО № 107 Станчевського О.М., у якій суб’єкт звернення просив, зокрема, визнати дії кандидата в народні депутати України в цьому ж окрузі Рибалка С.В. щодо непрямого підкупу виборців такими, що не відповідають вимогам виборчого законодавства, зобов’язати вказаного кандидата в подальшому не вчиняти подібних дій та винести йому попередження. А також – зобов’язати "Незалежну телерадіокомпанію "ІРТА" надати матеріали інформаційно-аналітичної програми РЕПОРТЕР для встановлення факту непрямого підкупу виборців та безоплатного надання ефірного часу у новинах для проведення політичної реклами кандидата Рибалка С.В., зобов’язати вказану ТРК надати угоду з Рибалком С.В. про надання ефірного часу для проведення передвиборної агітації та розповсюдження в ефірі цієї телекомпанії політичної реклами, направити матеріали цієї скарги до відповідних правоохоронних органів.

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, Комісія залишила її без розгляду по суті у частині вимог до товариства з обмеженою відповідальністю "Незалежна телерадіокомпанія "ІРТА", оскільки ЦВК не є належним суб’єктом її розгляду. У задоволенні скарги в іншій частині відмовлено, у зв’язку з відсутністю належних підстав для задоволення.

Разом з тим, Комісія прийняла рішення копії вказаної скарги та доданих до неї матеріалів надіслати до Національної поліції України для проведення перевірки викладених обставин та реагування відповідно до законодавства України.

Окрім того, ЦВК відмовила у задоволенні скарги Осадчука Р.С., у якій суб’єкт звернення вказував, зокрема, на наявність в діях кандидата в народні депутати України в ОВО № 24 Кисилевського Д.Д. ознак низки адміністративних та кримінальних правопорушень, що виражалися у використанні службового становища, умисно, у власних цілях, з корисливих мотивів, з метою отримання для себе переваг у розміщенні передвиборної агітації та політичної реклами на носіях зовнішньої реклами. А також просив повідомити про ці обставини органи Національної поліції України для проведення відповідної перевірки та вжиття заходів реагування. Рішення прийняте у зв’язку з відсутністю належних підстав для задоволення.

Водночас копії скарги Осадчука Р.С. та доданих до неї матеріалів вирішено надіслати до Національної поліції України для проведення перевірки викладених у скарзі обставин та реагування відповідно до законодавства України.

Комісія залишила без розгляду по суті скаргу Большакова Є.В., довіреної особи кандидата в народні депутати України в ОВО № 40 Трухіна О.М., у якій суб’єкт звернення просив, зокрема, визнати дії кандидата в народні депутати України в цьому ж окрузі Кужмана О.М. з проведення передвиборної агітації не за рахунок коштів свого виборчого фонду такими, що не відповідають вимогам виборчого закону, порушують виборчі права громадян, права та законні інтереси суб’єкта виборчого процесу, зобов’язати вказаного кандидата утриматись від вчинення порушень законодавства та винести йому попередження. Рішення прийняте у зв’язку з тим, що скаргу подано з порушенням строків оскарження.

Окрім того, до Комісії надійшла скарга Вавілової М.В., довіреної особи кандидата в народні депутати України в ОВО № 207 Зуєва М.С.,  у якій суб’єкт звернення просив визнати дії кандидата в народні депутати України в цьому окрузі Рибакова І.О. щодо розміщення на носіях зовнішньої реклами передвиборних друкованих агітаційних матеріалів, які містять імітацію заповнення виборчого бюлетеня з відміткою напроти кандидата в народні депутати України Рибакова І.О. та написи "ПРИКЛАД ПРАВИЛЬНОГО ЗАПОВНЕННЯ ВИБОРЧОГО БЮЛЕТЕНЯ", "БЮЛЕТЕНЬ, ЗАПОВНЕНИЙ ПО-ІНШОМУ, Є НЕДІЙСНИМ", протиправними та зобов’язати вказаного кандидата вилучити зазначені друковані агітаційні матеріали.

Розглянувши скаргу та додані до неї матеріали, а також пояснення суб’єкта оскарження, Комісія встановила наявність відповідних підстав та задовольнила частково зазначену скаргу, визнавши такими, що не відповідають законодавству про вибори народних депутатів України та порушують виборчі права громадян дії кандидата в народні депутати України Рибакова І.О. щодо розміщення на носіях зовнішньої реклами вищевказаних друкованих агітаційних матеріалів.

Також ЦВК зобов’язала Рибакова І.О. забезпечити вилучення вказаних друкованих агітаційних матеріалів та утриматися в подальшому від їх розповсюдження. У задоволенні інших вимог скаржника відмовлено.

Разом з тим, прийнято рішення копії скарги та доданих до неї матеріалів надіслати до Національної поліції України для проведення перевірки викладених у скарзі обставин та реагування відповідно до законодавства України.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

17.07.2019 р.