ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

17 березня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

До Комісії надійшла скарга кандидата на пост Президента України Бойка Ю.А. в особі його уповноваженого представника у ЦВК з правом дорадчого голосу Москаленка Г.В., у якій суб’єкт звернення просив скасувати постанову окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 179 від 10 березня 2019 року № 46 "Про утворення та затвердження складу дільничних виборчих комісій територіального виборчого округу № 179 з виборів Президента України 31 березня 2019 року", а також достроково припинити повноваження усього її складу у зв’язку із грубим порушенням нею Закону України "Про вибори Президента України".

Суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовував свої вимоги тим, що вказаною постановою утворено дільничні виборчі комісії з виборів Президента України виборчих дільниць ТВО № 179 без дотримання визначених законом вимог щодо пропорційної частки керівних посад суб’єктів подання кандидатур до складу ДВК.

Також до ЦВК надійшли пояснення голови та членів вказаної виборчої комісії, в яких йшлося про те, що перерозподіл часток керівних посад відбувся внаслідок відмови окремих довірених осіб деяких кандидатів на пост Президента України від права на частину керівних посад у зв’язку з відсутністю кандидатур, які мають досвід для виконання такої роботи. Враховуючи вивільнення керівних посад вони підлягали перерозподілу між іншими кандидатами на пост Президента України.

Окрім того, ЦВК отримала постанови окружної виборчої комісії ТВО № 179 від 17 березня 2019 року № 62 "Про скасування постанови окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 179 від 10 березня 2019 року № 46 "Про утворення та затвердження складу дільничних виборчих комісій територіального виборчого округу № 179 з виборів Президента України 31 березня 2019 року" та № 63 "Про утворення та затвердження складу дільничних виборчих комісій територіального виборчого округу № 179 з виборів Президента України 31 березня 2019 року".

Таким чином, на момент розгляду Комісією зазначеної скарги, однією з вимог якої було скасування постанови ОВК ТВО № 179 від 10 березня 2019 року № 46, цією окружною виборчою комісією відповідне рішення скасовано.

Щодо вимоги достроково припинити повноваження усього складу зазначеної ОВК, то Комісія встановила відсутність підстав для цього.

Відтак, у задоволенні вказаної скарги було відмовлено.

Разом з тим, Комісія звернула увагу ОВК ТВО № 179 на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України про вибори Президента України під час підготовки і проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року та організації своєї роботи.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

17.03.2019 р.