ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА ПОТОЧНІ ПИТАННЯ

16 березня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Розглянувши подання суб’єктів подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів Президента України про заміну їх членів, Комісія внесла зміни до складу ОВК з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 18 лютого 2019 року № 331.

Комісія скасувала реєстрацію довіреної особи кандидата на пост Президента України Шевченка О.Л. у ТВО № 216 та зареєструвала замість неї іншу.

Окрім того, під час засідання Комісія розглянула скаргу уповноваженого представника кандидата на пост Президента України Вілкула О.Ю. у ЦВК з правом дорадчого голосу Забарського В.В., у якій суб’єкт звернення просив, зокрема, скасувати постанову окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 64 від 12 березня 2019 року № 8 "Про утворення дільничних виборчих комісій в межах ТВО 64", достроково припинити повноваження усього її складу та зобов'язати вказану комісію після сформування її нового складу утворити ДВК з неухильним дотриманням вимог виборчого закону.

Суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовував свої вимоги тим, що зазначеною постановою утворено дільничні виборчі комісії з виборів Президента України звичайних та спеціальних виборчих дільниць територіального виборчого округу № 64 без дотримання принципу рівномірності територіального розподілу керівних посад, отриманих представниками кожного суб’єкта подання кандидатур.

Зокрема, сукупна кількість посад голови, заступника голови, секретаря ДВК виборчих дільниць, утворених у м. Коростені, від кандидата на пост Президента України Вілкула О.Ю. має становити 6,8 осіб. Натомість унаслідок неправомірних дій вказаної виборчої комісії, грубого порушення принципу невтручання інших суб’єктів виборчого процесу в роботу виборчих комісій, кандидат на пост Президента України Вілкул О.Ю. отримав у м. Коростені одну керівну посаду – голови середньої виборчої дільниці.

Також до ЦВК надійшли пояснення голови цієї виборчої комісії, у яких було, зокрема, зазначено, що усі визначені АІС "Вибори" керівні посади від кожного суб’єкта подання в межах ОВК ТВО № 64 були враховані повністю. Жодних керівних посад у складі ДВК від того чи іншого кандидата на пост Президента України змінено не було.

На підтвердження своїх пояснень голова виборчої комісії надав розрахунок квот керівних посад у складі дільничних виборчих комісій для кандидатів на пост Президента України. Відповідно до вказаного розрахунку (станом на 10 березня 2019 року) кандидату на пост Президента України Вілкулу О.Ю. було розподілено керівні посади таким чином: для великих виборчих дільниць – 5, для середніх виборчих дільниць – 14, для малих виборчих дільниць – 42.

Проаналізувавши розподіл керівних посад між суб’єктами подання кандидатур до складу ДВК виборчих дільниць у межах ТВО № 64 на предмет дотримання приблизної рівномірності територіального розподілу посад, отриманих представниками кожного суб’єкта подання, Комісія дійшла висновку, що під час здійснення відповідного розподілу в межах округу вказаною виборчою комісією загалом дотримано таку рівномірність.

Таким чином, Комісія встановила, що вказаною виборчою комісією під час прийняття оскаржуваної постанови було дотримано вимоги виборчого закону щодо права на пропорційну частку кожної категорії посад у дільничних виборчих комісіях для кожного суб’єкта внесення відповідного подання в межах ТВО № 64.

Відтак, Комісія відмовила в задоволенні вказаної скарги.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

16.03.2019 р.