ЦВК ЗАВЕРШИЛА ПРОЦЕС РЕЄСТРАЦІЇ ОФІЦІЙНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ ПІД ЧАС ПОВТОРНОГО ГОЛОСУВАННЯНА ЧЕРГОВИХ ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ.  ВСЬОГО ЗАРЕЄСТРОВАНО 2 700 ОФІЦІЙНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ

15 квітня відбулось друге засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів Президента України для організації підготовки та проведення повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України, сформованого постановою ЦВК від 10 квітня 2019 року № 773.

Також внесено зміни до складу дільничних виборчих комісій з виборів Президента України закордонних виборчих дільниць закордонного виборчого округу на черговихвиборах Президента України 31 березня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 12 березня 2019 року № 531.

Розглянувши відповідні звернення, Комісія зареєструвала 345 офіційних спостерігачів на чергових виборах Президента України: 2 – від Сполучених Штатів Америки, 3 – від Соціалістичної Республіки В'єтнам, 3 – від Європейського Союзу, 5 – від Республіки Польща, 2 – від Французької Республіки, 6 – від Парламентської Асамблеї Ради Європи, 2 – від Японії, 3 – від Литовської Республіки, 2 – від Австрійської Республіки, 19 – від Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин, 4 – від Міжнародного експертного центру виборчих систем (ICES), 2 – від Йорданського Хашимітського Королівства, 3 – від Європейського Парламенту, 10 – від Комітету "За відкриту демократію", 3 – від Канади, 185 – від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі, 32 – від Світового Конгресу Українців, 43 – від міжнародної неурядової організації "CANADEM", 6 – від Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, 10 – від Українського Конгресового Комітету Америки.

Окрім того, розглянувши відповідні звернення, Комісія скасувала реєстрацію 5 офіційних спостерігачів на чергових виборах Президента України: 1 – від Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин США, 2 – від Світового Конгресу Українців, 1 – від Комітету "За відкриту демократію", 1 – від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

Таким чином, 15 квітня 2019 року Комісія завершила процес реєстрації офіційних спостерігачів на чергових виборах Президента України. Всього зареєстровано 2 700 офіційних спостерігачів від 20 міжнародних організацій та 21 іноземної держави.

Комісія внесла зміни до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66.

Окрім того, розглянувши відповідне подання виконавчого комітету Хмільницької міської ради Вінницької області, Комісія тимчасово закрила спеціальну виборчу дільницю № 051667, утворену на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66, до 20 травня 2019 року.

Розглянуто поточне питання функціонування Державного реєстру виборців.

Також під час засідання Комісія затвердила єдині кошториси видатків окружних виборчих комісій з виборів Президента України 69 територіальних виборчих округів для підготовки та проведення повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

15.04.2019 р.