ЧЛЕНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ ЗУСТРІЛИСЯ З ДИРЕКТОРОМ GENDER CONCERNS INTERNATIONAL

15 січня у Центральній виборчій комісії відбулася зустріч з Директором неурядової організації з гендерних питань та розвитку Gender Concerns International Саброю Бано.

Центральну виборчу комісію на заході представляли Голова Комісії Тетяна Сліпачук та члени Комісії Ірина Єфремова, Світлана Кустова та Леонтій Шипілов.

Метою події було познайомитися з більш ніж п'ятнадцятирічною роботою нідерландської організації, яка співпрацює з багатьма країнами світу міжнародними організаціями.

"Гендерні питання дуже важливі у сучасному світі. Центральна виборча комісія вже працює з цим досить серйозно – ми співпрацюємо з міжнародними організаціями у питанні попередження дискримінації, в тому числі і гендерної. Для нового складу Комісії це також важливо у тому аспекті, що більшість членів – жінки", – у вітальному слові зазначила Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Член Комісії Ірина Єфремова, яка відповідальна за питання реалізації принципу гендерної рівності під час та організації проведення виборів і референдумів, розказала, які вже є напрацювання у Центральної виборчої комісії:

"Незважаючи на те, що склад Комісії оновився лише кілька місяців тому, але вже всі члени переймаються питаннями гендеру і інклюзії. Однією з ідей, яка наразі обговорюється – зробити доступнішим законодавство, запровадивши квоту у 30% представництва жінок у політичних партіях, які виявлять бажання брати участь у виборах до Верховної Ради України" Сабра Бано розказала про те, що головною метою Gender Concerns International в Україні наразі є передвиборча  Місія з оціни потреб з урахуванням гендерної складової і сприяння в подальшому гендерної рівності та участі жінок у виборчому процесі та політичній системі країни. Результатом цієї роботи може стати направлення в Україну моніторингової Місії з експерток з гендерних питань з різних країн світу в день проведення виборів.

"Наша організація єдина у світі, що фокусується виключно на питаннях гендерної рівності і участі у виборчому процесі. Всі розуміють, що які б не були результати виборів у будь-якій країні – уряд має вести постійну роботу з поліпшення гендерних питань. Дуже радує, що Центральна виборча комісія знає, які є проблеми і як їх вирішити" Член Комісії Світлана Кустова також зазначила, які є активні проекти з міжнародними організаціями:

"Наразі спільно з офісом Ради Європи в Україні ми пропонуємо залучити радників з гендерних питань, які допоможуть проаналізувати національне законодавство з питань виборчих процесів і нормативно-правових документів самої Центральної виборчої комісії на предмет відповідності загальним стандартам пов'язаним з гендерною політикою у світі. Крім того, ми працюємо з міжнародною організацією IFES ("Міжнародна фундація виборчих систем") зі створення мотиваційних відеороликів, які б закликали жінок брати активнішу участь, як у виборах, так і у роботі виборчих комісій".

В процесі зустрічі Голова Комісії Тетяна Сліпачук зауважила на тому, що Центральна виборча комісія готова всіляко сприяти роботі  Gender Concerns International і принагідно запропонувала Сабрі Бано залучати представників Комісії на заходи присвячені гендерним питанням.

 

15.01.2019 р.