У ЦВК ВІДБУВСЯ НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР-НАРАДА З ГОЛОВАМИ ТА СЕКРЕТАРЯМИ ОКРУЖНИХ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ

12 червня у Центральній виборчій комісії відбувся навчальний семінар-нарада з головами та секретарями окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України з питань організації підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Вітаючи учасників заходу, Голова Комісії Тетяна Сліпачук, зокрема, зазначила, що нинішні вибори є позачерговими, а отже й виборча кампанія має короткий термін проведення. Це своєю чергою покладає додаткове навантаження на окружні виборчі комісії.

Водночас вона наголосила, що Центральна виборча комісія завжди буде поруч зі своїми колегами з комісій нижчого рівня, розуміючи, що питань виникне чимало і всі вони потребуватимуть оперативного вирішення.

– Хоча з іншого боку тішить те, що майже 87 відсотків членів ОВК мають досвід роботи під час нещодавньої кампанії з чергових виборів Президента України. Це, безумовно, дасть нам змогу набагато простіше порозумітися в багатьох складних питаннях. Зокрема, йдеться і про надзвичайно важливе та актуальне питання щодо організації публічних закупівель, які цього року вперше здійснюються на рівні як ЦВК, так і ОВК, – закцентувала увагу учасників семінару-наради Тетяна Сліпачук. При цьому вона побажала їм витримки, наснаги, спокою, а також розуміння, що їхнім головним захистом від імовірних зовнішніх викликів та інших негараздів має стати безумовне дотримання норм чинного виборчого законодавства.

Як зазначила Тетяна Сліпачук, постійне спілкування між Центральною виборчою комісією та окружними виборчими комісіями має стати міцною запорукою того, що всі покладені на них завдання будуть виконані відповідно до закону та у визначені ним строки. Аби виборці не тільки мали можливість здійснити свій вибір відкрито, прозоро та чесно, а й отримали нагоду з вдячністю та повагою згадувати у майбутньому організаторів цих виборів.

Протягом дня учасники семінару-наради мали нагоду ознайомитися з основними напрямами своєї діяльності. Зокрема, секретар Комісії Наталія Бернацька розповіла про систему, статус та організацію роботи окружних виборчих комісій, вчергове зауваживши, що членам ОВК випало виконувати покладені на них законом обов’язки у стислі терміни, що вимагатиме від них ще більшої концентрації зусиль, оперативності та ефективності.

Питання щодо організації фінансового і матеріально-технічного забезпечення діяльності ОВК та ДВК детально висвітлив заступник Голови Комісії Євгеній Радченко. Цей важливий навчальний блок продовжили заступник директора департаменту регулювання публічних закупівель – начальник відділу професіоналізації сфери публічних закупівель  Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Тетяна Мішта та консультант сектору підтримки користувачів Державного підприємства "Прозорро" Ольга Лаврова, до яких було багато запитань та зауважень щодо закупівель окружними виборчими комісіями за бюджетні кошти товарів, робіт і послуг, необхідних для підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України.

З правовим статусом офіційних спостерігачів, порядком їх реєстрації та гарантіями діяльності учасників заходу ознайомив член Комісії Віталій Плукар. Своєю чергою член Комісії Світлана Кустова закцентувала увагу на питаннях підвищення правової культури учасників виборчого процесу та навчання членів виборчих комісій щодо організації підготовки та проведення виборів. Член Комісії Ольга Желтова розповіла про порядок утворення спеціальних виборчих дільниць, що існують на тимчасовій основі, а також про порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій. А член Комісії Катерина Махніцька поінформувала про порядок розгляду скарг окружними виборчими комісіями.

Окрім того, керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах ознайомив учасників семінару-наради з алгоритмом складання списків виборців, їх уточнення та внесення змін до них. Питання інформаційно-аналітичного забезпечення виборчого процесу та порядок використання ОВК ІАС "Вибори народних депутатів України" ЄІАС "Вибори" розкрив у своєму виступі начальник управління інформатизації Секретаріату Комісії Валерій Стріганов.

Також не менш важливим напрямом у діяльності окружних виборчих комісій є й здійснення ними контролю за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах. Це питання учасникам заходу детально висвітлила завідувач відділу контролю за використанням коштів Секретаріату Комісії Наталія Вадімова.

На завершення заходу голови та секретарі ОВК мали можливість отримати вичерпні відповіді на свої численні запитання та поспілкуватися з членами ЦВК – кураторами відповідних регіонів, а також керівниками структурних підрозділів Секретаріату Комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців.

12.06.2019 р.