ЦВК: СТАТУС СУБ'ЄКТІВ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ ЗБЕРІГАЮТЬ ПРЕДСТАВНИКИ ЛИШЕ КАНДИДАТІВ НА ПОСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, ВКЛЮЧЕНИХ ДО ВИБОРЧОГО БЮЛЕТЕНЯ ДЛЯ ПОВТОРНОГО ГОЛОСУВАННЯ

Як відомо, Центральна виборча комісія 7 квітня 2019 року своєю постановою № 759 призначила на неділю, 21 квітня 2019 року повторне голосування з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

До виборчого бюлетеня для повторного голосування включено двох кандидатів на пост Президента України, які у підсумку голосування у день чергових виборів Президента України одержали найбільшу кількість голосів виборців – Зеленського В.О. та Порошенка П.О.

Разом з тим, свого часу Комісія постановою від 11 січня 2019 року № 54 затвердила Роз’яснення щодо статусу та порядку реєстрації уповноважених представників кандидатів на пост Президента України в Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу, довірених осіб кандидатів на пост Президента України та офіційних спостерігачів під час організації підготовки та проведення повторного голосування з виборів Президента України. Вказаний документ було прийнято з метою забезпечення однакового застосування окремих положень Закону України "Про вибори Президента України" під час організації підготовки та проведення зазначеного повторного голосування, зокрема, в частині статусу окремих суб’єктів виборчого процесу.

У зв’язку з цим ЦВК інформує, що відповідно до пункту 1 вказаного Роз’яснення у разі призначення Центральною виборчою комісією повторного голосування з виборів Президента України свій статус зберігають лише кандидати на пост Президента України, включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, їх уповноважені представники в Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу, довірені особи цих кандидатів у єдиному загальнодержавному виборчому окрузі та територіальних виборчих округах, офіційні спостерігачі від таких кандидатів на пост Президента України, офіційні спостерігачі від політичних партій, які висунули цих кандидатів.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

09.04.2019 р.