У ЦЕНТРАЛЬНІЙ ВИБОРЧІЙ КОМІСІЇ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ АСАМБЛЕЇ РАДИ ЄВРОПИ

7 березня у Центральній виборчій комісії відбулася зустріч з делегацією передвиборчої місії Спеціального комітету Парламентської асамблеї Ради Європи.

ЦВК на зустрічі представляли Голова Комісії Тетяна Сліпачук, заступник Голови Комісії Олег Конопольський, секретар Комісії Наталія Бернацька, члени Комісії Світлана Кустова, Андрій Євстігнєєв, Леонтій Шипілов і заступник керівника Секретаріату Комісії Сергій Дубовик.

Мета візиту делегації передвиборчої спостережної місії ПАРЄ до України – оцінка виборчої кампанії та підготовки до президентських виборів в Україні 31 березня 2019 року.

Тетяна Сліпачук розповіла про основні етапи підготовки до чергових виборів Президента України. Серед тих процесів, які наразі в активному розгляді, Голова назвала завершення затвердження форми виборчого бюлетеня для початку його друку. Для контролю цього процесу формується спеціальна комісія у відповідності до подань кандидатів.

Також важливим моментом обговорення стало питання формування окружних виборчих комісій:

"Вперше в історії України у зв'язку з великою кількістю кандидатів ми маємо рекордну кількість членів окружних виборчих комісій. На момент їхнього формування ми мали в середньому 36-38 членів. А це є досить серйозним викликом, адже це питання кворуму і злагодженої роботи комісій", – сказала Тетяна Сліпачук.

Також Голова Комісії виокремила питання налагодження співпраці з громадськими організаціями, які займаються процесами спостереження за виборами і можуть допомогти з донесенням інформації до виборців, в тому числі й в регіонах.

Особлива увага була приділена ситуації зі збільшенням інформаційних атак на Центральну виборчу комісію:

"Ця кампанія, як ніколи, характеризується високим рівнем політичної заангажованості та піару. Як результат цього – часто необґрунтовані і маніпулятивні звинувачення на адресу ЦВК. Ця безпідставність підтверджується рішеннями судів, які Комісія виграє за такими звинуваченнями. Приблизно 97-98 відсотків цих рішень підтверджують правомірність дій Комісії. Це питання актуальне і ми намагаємося донести до наших виборців, кандидатів і партій, що Центральна виборча комісія діє і буде діяти виключно на підставі Конституції і законів України", – зазначила Голова Комісії.

Серед запитань представників місії ПАРЄ варто згадати прохання Лорда Саймона Рассела зупинитися на процесі навчання членів окружних і дільничних виборчих комісій:

"ЦВК у співпраці з партнерами навчила понад 300 тренерів, які вже  розпочинають свою роботу з підготовки членів окружних і дільничних виборчих комісій у всіх регіонах України. Головне завдання тренерів – теоретичне вивчення виборчого закону і прикладна розробка процедур, пов'язаних з виборчими процесами", – сказала член Комісії Світлана Кустова.

Також вона розповіла про активну участь ЦВК у розробці навчальних посібників для членів окружних і дільничних виборчих комісій. Наразі розроблено два таких посібники у співпраці з Радою Європи і Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES).
Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Емберг зазначив, що високо оцінює ту роботу, яку проводить ЦВК:

"Хочу подякувати за ту співпрацю, яку ми з вами маємо. Вже підписано меморандум про майбутнє співробітництво, що я вважаю дуже важливим кроком. Можу підтвердити, що професійний рівень цієї Комісії є дуже високим. Бажаю успіхів у вашій складній роботі", – наголосив Мортен Емберг.

Голова Комісії подякувала членам делегації за плідну зустріч і висловила сподівання, що робота місії стане ще одним дієвим важелем, який допоможе провести чергові вибори Президента України за найвищими міжнародними стандартами.

07.03.2019 р.