У ЦВК ВІДБУВСЯ НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР-НАРАДА З ГОЛОВНИМИ БУХГАЛТЕРАМИ ОКРУЖНИХ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ

5 березня у Центральній виборчій комісії відбувся навчальний семінар-нарада з головними бухгалтерами всіх 199 окружних виборчих комісій з питань фінансового та матеріально-технічного забезпечення підготовки і проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Вітаючи учасників заходу, заступник Голови Комісії Євгеній Радченко, зокрема, зазначив, що нинішня виборча кампанія є надто непростою, зокрема, і в організаційному, фінансовому та матеріально-технічному напрямах. Адже вперше доводиться застосовувати законодавство про публічні закупівлі. Окрім того, вперше в історії президентських виборів маємо таку велику кількість як членів окружних виборчих комісій, так і їх замін. Відтак, за його словами, значно збільшилися й витрати, які не були заплановані в кошторисах ОВК. Як наслідок – необхідність  оперативного внесення змін до цих кошторисів.

"Все це вимагає від окружних виборчих комісій і, зокрема, головних бухгалтерів ОВК, надзвичайної концентрації зусиль, уваги, точності. Тож нинішній семінар-нарада має посприяти ефективному вирішенню фінансових питань у діяльності комісій. Сподіваюсь, що він буде інформативно насиченим і учасники заходу отримають відповіді на абсолютну більшість своїх запитань", – наголосив Євгеній Радченко.

Протягом навчального семінару-наради директор Департаменту консолідованої звітності Державної казначейської служби України Галина Шамрай та заступник директора Департаменту методології з обслуговування бюджетів, бухгалтерського обліку, звітності та розвитку Казначейства Наталія Боцман ознайомили головних бухгалтерів ОВК з порядком обслуговування окружних виборчих комісій в органах Державної казначейської служби та основними вимогами до фінансової і бюджетної звітності.

Про організацію та проведення ревізій використання коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів Президента України, міжрегіональними територіальними органами Державної аудиторської служби України учасникам заходу розповіла директор Департаменту контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Державної аудиторської служби України Тетяна Марчук.

Своєю чергою керівники профільних структурних підрозділів Секретаріату Комісії звернули увагу головних бухгалтерів ОВК на фінансове та матеріально-технічне забезпечення підготовки і проведення чергових виборів Президента України, організацію бухгалтерського обліку виборчих комісій, а також контроль за правильним використанням коштів Державного бюджету. Окрім того, були обговорені особливості фінансового забезпечення ОВК та питання використання комісіями виборчих скриньок й інших матеріальних цінностей протягом виборчого процесу.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

05.03.2019 р.