ВІДБУЛОСЯ ДРУГЕ ЗАСІДАННЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

4 лютого відбулось друге засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

До Центральної виборчої комісії 30 січня 2019 року надійшли документи для реєстрації кандидата на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року Костанчука Т.Д., висунутого 11 січня 2019 року на IІІ Позачерговому З’їзді ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ПАРТІЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ".

Розглянувши зазначені документи, Комісія встановила, що запропоновані у передвиборчій програмі Костанчуком Т.Д. заходи порушують Конституцію України, запроваджують дискримінацію за професійною ознакою, пропагандують насильство і посягають на встановлені Конституцією України права і свободи людини.

За таких обставин Комісія відмовила Костанчуку Т.Д. в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України.

Також до ЦВК 30 січня 2019 року електронною поштою надійшла заява про самовисунення кандидатом на пост Президента України Земської Н.В. разом з іншими документами для реєстрації кандидатом на пост Президента України.

Розглянувши подані документи, Комісія встановила їх невідповідність вимогам виборчого закону та відмовила Земській Н.В. у реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України.

Окрім того, зареєстровано уповноваженого представника кандидата на пост Президента України Збираника Є.М. у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу Липовецького О.А. на чергових виборах Президента України.

До ЦВК 28 січня 2019 року електронною поштою надійшов запит на інформацію Кузнецової Д.М. щодо надання інформації стосовно "явки виборців по радам (сільським, селищним, міським) під час чергових місцевих виборів 2010 (виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів); явки виборців по радам та об’єднаним територіальним громадам під час чергових місцевих виборів 2015; явки виборців по радам під час позачергових місцевих виборів, що відбулися у 2014 році; явки виборців під час виборів рад та голів усіх новоутворених об’єднаних територіальних громад, де вибори відбулися".

Розглянувши вказаний запит, Комісія відмовила в його задоволенні, оскільки не володіє і не зобов’язана відповідно до своєї компетенції, передбаченої законодавством України, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

04.02.2019 р.