ВАЖЛИВІСТЬ ГРОМАДСЬКОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ НА ВИБОРАХ – БЕЗЗАПЕРЕЧНА

На чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року ЦВК зареєструвала безпрецедентну кількість спостерігачів від українських громадських організацій.

Серед них і досвідчені організації, такі як "Громадянська мережа "Опора" і Комітет виборців України. Вони мають багаторічний досвід в спостереженні під час виборчого процесу, коментують рішення, постійно ставлять запитання, пропонують вирішення різних ситуацій. Як завжди, протягом виборчого періоду вони активно допомагали в навчанні членів дільничних виборчих комісій на тренінгах.

Їхні великі команди спостерігачів, які працювали на виборчих дільницях в день голосування, дозволили ЦВК побачити цей процес з середини і бути впевненими, що спостереження на дільницях буде проходити на високому рівні.

У попередніх звітах "Опори" і КВУ зазначено, що вибори пройшли у відповідності до вимог українського законодавства та міжнародних стандартів, а випадки порушень критично не перешкодили реалізації громадянами свого права обирати і бути обраними. Важливо зазначити, що досягнення цього стало можливим і завдяки ним.

Сподіваємося, що ті організації, які вперше долучилися до виборчого процесу, будуть продовжувати свою діяльність, набувати досвіду і  сприяти розвитку демократії.

02.04.2019 р.