ЦВК ПРОДОВЖИЛА ПРИЙНЯТТЯ ПРОТОКОЛІВ ОВК ПРО ПІДСУМКИ ГОЛОСУВАННЯ З ПОМІТКОЮ "УТОЧНЕНИЙ" ТА ВИЗНАЛА ОБРАНИМИ 2 НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ

Всього визнано обраними 136 народних депутатів України

1 серпня після перерви в засіданні Комісія продовжила прийняття та оголошення протоколів окружних виборчих комісій про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та протоколи ОВК про підсумки голосування в одномандатному окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року з поміткою "Уточнений".

ЦВК прийняла з такою поміткою протоколи ОВК про підсумки голосування в одномандатних виборчих округах № 121, № 127.

Окрім того, на підставі оригіналів протоколів окружних виборчих комісій про підсумки голосування Комісія встановила результати позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року у 2 ОВО, визнавши обраними народними депутатами України таких осіб: Штепу С.С. – в ОВО № 77, Мінька С.А. – в ОВО № 80.

Таким чином, станом на 1 серпня Центральна виборча комісія визнала обраними 136 народних депутатів України.

Також ЦВК розглянула питання встановлення окружною виборчою комісією одномандатного виборчого округу № 50 підсумків голосування в цьому окрузі.

Так, на своєму засіданні 27 липня 2019 року Комісія зобов’язала вказану ОВК до 29 липня 2019 року розглянути питання про внесення змін до встановлених підсумків голосування виборців в ОВО № 50 в порядку, передбаченому законом, скласти протокол про підсумки голосування з поміткою "Уточнений" та невідкладно транспортувати його та інші необхідні виборчі документи до Комісії.

Однак 26 та 27 липня 2019 року до ЦВК надійшли рішення Донецького окружного адміністративного суду від 26 та 27 липня 2019 року, якими позови кандидата в народні депутати України в цьому окрузі Аксьонова А.А. до ОВК № 50 задоволено повністю та зобов’язано цю комісію провести повторний підрахунок голосів виборців на трьох виборчих дільницях. Указані рішення Донецького окружного адміністративного суду залишено без змін постановами Першого апеляційного адміністративного суду від 30 та 31 липня 2019 року.

З огляду на зазначені обставини, Комісія зобов’язала ОВК ОВО № 50 не пізніше 22 години 1 серпня 2019 року внести зміни до встановлених підсумків голосування в одномандатному виборчому окрузі № 50 на підставі протоколів ДВК про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях, в тому числі з поміткою "Уточнений", та протоколів окружної виборчої комісії ОВО № 50 про повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № 141065, 140756, 140787, складених на виконання рішень Донецького окружного адміністративного суду, а також рішення ЦВК, прийнятого на її засіданні 27 липня 2019 року, та скласти протокол про підсумки голосування в ОВО № 50 з поміткою "Уточнений".

Також вказану комісію зобов’язано не пізніше 12 години 2 серпня 2019 року транспортувати до ЦВК зазначений протокол ОВК та іншу виборчу документацію, передбачену Законом України "Про вибори народних депутатів України".

Комісія звернула увагу членів зазначеної виборчої комісії на встановлену статтями 157 та 382 Кримінального кодексу України кримінальну відповідальність за ухилення члена виборчої комісії у роботі комісії без поважних причин та умисне невиконання судового рішення.

У засіданні Комісії оголошено перерву орієнтовно до 16 години.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

01.08.2019 р.