ЦВК РОЗГЛЯНУЛА ПОТОЧНІ ПИТАННЯ

1 березня відбулось друге засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Розглянувши подання суб’єктів подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів Президента України про заміну їх членів, Комісія внесла зміни до складу ОВК з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 18 лютого 2019 року № 331.

Окрім того, Комісія зареєструвала 2 довірених осіб кандидата на пост Президента України Кармазіна Ю.А.  на чергових виборах Президента України в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі та його довірених осіб у 2 територіальних виборчих округах.

ЦВК скасувала реєстрацію довірених осіб кандидата на пост Президента України Бойка Ю.А. на чергових виборах Президента України у ТВО № 46 і № 50 та зареєструвала замість них інших.

Зареєстровано 2 довірених осіб кандидата на пост Президента України Журавльова В.М. в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі та його довірених осіб у 13 ТВО.

Також зареєстровано 2 довірених осіб кандидата на пост Президента України Ващенка О.М.  в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі та його довірених осіб у 13 ТВО.

Окрім того, Комісія зареєструвала 2 довірених осіб кандидата на пост Президента України Шевченка І.А. на чергових виборах Президента України в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі та його довірених осіб у 15 ТВО. 

Зареєстровано довірених осіб кандидата на пост Президента України Богословської І.Г. у 2 ТВО.

ЦВК зареєструвала довірених осіб кандидата на пост Президента України Смешка І.П. у 63 ТВО.

Також зареєстровано довірених осіб кандидата на пост Президента України Петрова В.В. у 136 ТВО.

Комісія зареєструвала довірених осіб кандидата на пост Президента України Литвиненко Ю.Л. у 182 ТВО.

Окрім того, зареєстровано довірених осіб кандидата на пост Президента України Богомолець О.В. у 13 ТВО.

Комісія відмовила у задоволенні скарги Василюка Б.В. у частині визнання бездіяльності ОВК ТВО № 217 щодо нерозгляду питання реєстрації офіційних спостерігачів від ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ПЕРЕДВИБОРЧИХ ПРОГРАМ", зобов’язання цієї ОВК розглянути подання вказаної громадської організації про реєстрацію офіційних спостерігачів та видачі відповідних посвідчень, а також дострокового припинення повноважень секретаря зазначеної ОВК Ніфонтова А.В. та члена цієї комісії Тищенко С.І.

Рішення прийнято у зв’язку з тим, що на момент розгляду скарги вказана ОВК поновила права суб’єкта звернення зі скаргою відповідно до вимог закону. Окрім того, ЦВК не встановила ознак грубого порушення виборчого законодавства зазначеними секретарем та членом комісії, а отже, і правових підстав для прийняття рішення про дострокове припинення їх повноважень.

Разом з тим, Комісія звернула увагу ОВК ТВК № 217 на необхідність неухильного дотримання вимог виборчого законодавства України під час підготовки і проведення чергових виборів Президента України та організації своєї роботи.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

01.03.2019 р.