МАНІПУЛЯЦІЯ ІНФОРМАЦІЄЮ ЩОДО РІШЕНЬ СУДУ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ, ЯКІ НЕ НАБРАЛИ ЗАКОННОЇ СИЛИ, НЕПРИПУСТИМА – ЦВК

Постановою Центральної виборчої комісії від 22 лютого 2019 року № 376 затверджено Роз’яснення щодо застосування положень частини шостої статті 64 Закону України "Про вибори Президента України".

Указану постанову окремими кандидатами на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року оскаржено в судовому порядку. 

За результатами розгляду двох таких справ Шостим апеляційним адміністративним судом як судом першої інстанції ухвалено протилежні між собою рішення, одним з яких зазначену постанову Комісії загалом визнано правомірною (рішення суду від 28 лютого 2019 року в справі № 855/57/19), а іншим – протиправною та нечинною (рішення суду від 1 березня 2019 року в справі № 855/58/19).

Звертаємо увагу, що відповідно до частини першої статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції такої категорії справ набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а в разі їх апеляційного оскарження – з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

У свою чергу згідно з частиною другою статті 278 указаного Кодексу апеляційні скарги на судові рішення можуть бути подані у дводенний строк з дня їх проголошення.

Враховуючи викладене, рішення Шостого апеляційного адміністративного суду як від 28 лютого 2019 року в справі № 855/57/19, так і від 1 березня 2019 року в справі № 855/58/19 наразі законної сили не набрали та можуть бути переглянуті в апеляційному порядку.

Статтею 1291 Конституції України та статтею 14 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що виконанню підлягають судові рішення, що набрали законної сили.

Центральна виборча комісія має намір оскаржити рішення суду першої інстанції, а отже, остаточне судове рішення в цьому питанні буде ухвалено Верховним Судом.

За таких обставин передчасно поширена окремими суб’єктами інформація про те, що постанова Центральної виборчої комісії від 22 лютого 2019 року № 376 є неправомірною чи такою, що не підлягає виконанню, є безпідставною та необґрунтованою,  а також такою, що завідомо спрямована на тиск і дискредитацію Центральної виборчої комісії в цілях делегітимізації виборчого процесу.

Центральна виборча комісія є незалежною і здійснюватиме свої повноваження щодо захисту виборчих прав громадян та забезпечення законності виборчого процесу, зокрема і в частині дотримання передбачених Конституцією та законами України принципів і засад виборчого процесу, однакового застосування виборчого законодавства відповідними суб’єктами виборчого процесу.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

01.03.2019 р.