ЦВК ЗАРЕЄСТРУВАЛА КАНДИДАТА  НА ПОСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЮЛІЮ ТИМОШЕНКО

31 жовтня під головуванням Володимира Шаповалавідбулось засідання Центральної виборчої комісії.

Розглянувши подання політичної партії "Всеукраїнське об`єднання "Батьківщина" про реєстрацію кандидата на пост Президента України Ю.В. Тимошенко та додані до нього документи, подані до Центральної виборчої комісії 28 жовтня 2009 року, Комісія встановила їх відповідність вимогам Закону України "Про вибори Президента України" і зареєструвала кандидата на пост Президента України Тимошенко Юлію Володимирівну, 1960 року народження, громадянку України, члена політичної партії "Всеукраїнське об`єднання "Батьківщина", освіта вища, Прем`єр-міністра України, яка проживає в місті Дніпропетровську.

Голова Центральної виборчої комісії В.Шаповал вручив кандидату на пост Президента України Ю.Тимошенко посвідчення встановленого зразка.

Також Комісія зареєструвала В.П. Пилипенка уповноваженим представником кандидата на пост Президента України Ю.В.Тимошенко у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу, Ю.П. Сахна – уповноваженим представником кандидата на пост Президента України М.Ю.Бродського у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу.

Центральна виборча комісія розглянула заяву громадяна Аббасова Заура Джаваншир огли про самовисунення кандидатами на пост Президента України та додані до неї документи.

Комісія встановила, що документи подані з порушенням вимог Закону України "Про вибори Президента України" та неналежно оформлені. Відтак Центральна виборча комісія відмовила зазначеному заявнику в реєстрації кандидата на пост Президента України.

ЦВК прийняла Роз’яснення щодо забезпечення поновлювальності відомостей Державного реєстру виборців про постійну нездатність виборців пересуватися самостійно. Зроблено це з метою забезпечення повноти та достовірності відомостей Державного реєстру виборців, внесення до бази даних Державного реєстру виборців відомостей про постійну нездатність виборців пересуватися самостійно, а також періодичного поновлення таких відомостей. У документі зазначено, які установи та їх посадові особи надають  органам ведення Реєстру відомості про постійну нездатність виборців пересуватися самостійно, визначено строки подання такої інформації. Крім того, в Роз’ясненнях передбачено, що виборець за власною ініціативою може подавати до органу ведення Реєстру відомості про його постійну нездатність пересуватися самостійно, він також має право письмово (з відповідно засвідченими документами) уповноважити на таке звернення іншу особу.

До зазначених Роз’яснень встановлено  форму подання з відомостями про виборців, постійно нездатних пересуватися самостійно, місце проживання яких зареєстровано у відповідній адміністративно-територіальній одиниці.

Комісія залишила без розгляду по суті одержану 30 жовтня 2009 року скаргу Омельченка Олега Михайловича на бездіяльність Центральної виборчої комісії. Таке рішення обумовлено тим, що згідно з пунктом 4 частини другої статті 99 Закону України „Про вибори Президента України” рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, у тому числі й Центральної виборчої комісії, можуть бути оскаржені до суду, тож сама Комісія не є належним суб’єктом розгляду цієї скарги.

Крім того, у зв’язку із внесенням змін до структури і чисельності Секретаріату Комісії та реорганізацією структури і чисельності Служби розпорядника Державного Реєстру виборців, ЦВК свою постановою внесла відповідні зміни до штатного розпису Центральної виборчої комісії на 2009 рік.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

31.10.2009 р.